MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie dla KGW od marszałka. Wsparcie finansowe otrzymają 92 koła. 5.09.2022

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Ponad 90 kół gospodyń z regionu ostrołęckiego z dofinansowaniem od samorządu województwa. Dziś członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska podpisały umowy w tej sprawie.

Mobilne Centrum Kultury w Drwęczy, wyposażenie sali w budynku OSP Węgrzynowo czy kulturalne weekendy w Zabielu Wielkim – to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego.

W poniedziałek 5.09.2022 członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska podpisały umowy w tej sprawie. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Wzięli w nim udział przedstawiciele 92 kół. Wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 595 tys. zł otrzymają aż 92 organizacje z powiatów ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego i wyszkowskiego. Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowanych zostanie aż 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.

Koła gospodyń wiejskich budują lokalną społeczność. Pilnują lokalnych tradycji, organizują i biorą udział w uroczystościach i są inicjatorami wielu wydarzeń. Właśnie dlatego warto wspierać ich rozwój. Nasze dofinansowanie pozwoli im m.in. na wyposażenie świetlic wiejskich, organizację kolejnych lokalnych wydarzeń, aktywizację kobiet i wiele innych ciekawych i ważnych inicjatyw

– mówi Elżbieta Lanc.

Koła gospodyń wiejskich funkcjonują w prawie każdym sołectwie. A jednym z naszych priorytetów jest aktywizacja i rozwój kobiet oraz społeczności w środowisku wiejskim na Mazowszu. Dlatego doposażamy organizacje pozarządowe, w których działają gospodynie aktywne społecznie. To one dbają o kultywowanie tradycji, organizują wydarzenia i integrują lokalną społeczność

– mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Koła gospodyń wiejskich organizują spotkania, uroczystości i godnie reprezentują swoje miejscowości podczas regionalnych wydarzeń. – Mazowieckie kobiety mieszkające na wsi są bardzo aktywne i kreatywne. Dbają o tradycje i integrują mieszkańców. A my im w tym chcemy pomóc- dodał radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

W naszej galerii znajdziecie listę dofinansowanych kół gospodyń wiejskich.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki