MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowy dróg w powiecie ostrołęckim. Jak przebiega realizacja dwóch dużych inwestycji. 30.08.2023. Wideo z drona

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
W sumie te dwie inwestycje drogowe realizowane przez powiat ostrołęcki warte są prawie 50 milionów złotych. Starostwo powiatowe w Ostrołęce przygotowało film z drona, który pokazuje aktualne zaawansowanie prac.

Dwie duże inwestycje drogowe realizowane właśnie na terenie powiatu to przebudowa drogi Lelis-Długi Kąt-Kadzidło oraz drogi z Myszyńca przez Pełty do granicy gminy (i jednocześnie powiatu i województwa).

Jeśli chodzi o drogę Lelis–Długi Kąt–Kadzidło, to wartość inwestycji wynosi 27 069 990 złotych.

- Powiat otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 14 995 000 złotych oraz dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w wysokości 4 000 000 złotych. Pomoc finansowa gminy Kadzidło wynosi 1 950 000 zł, gminy Lelis 891 000 zł. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana droga na dwóch odcinkach o łącznej długości 7035 m. Wykonawcą robót jest Firma Unbep – przypomina powiat ostrołęcki.

Po rozbudowie droga będzie posiadała nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 metrów i obustronne utwardzone pobocza bitumiczne.

- Powiat ostrołęcki przystąpił w lipcu 2022 roku do realizacji inwestycji „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2505W Myszyniec – Pełty – gr. województwa na terenie gminy Myszyniec, na odcinku od miejscowości Myszyniec do granicy z województwem warmińsko – mazurskim”. Wartość zadania po przetargu wynosi 19 507 788 złotych w tym dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 10 369 496 złotych, pomoc finansowa gminy Myszyniec - 2 765 000 złotych. Inwestycja realizowana jest na odcinku o długości 6464 m – informuje starostwo powiatowe.

Zobaczcie film z drona dokumentujący zaawansowanie prac:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki