MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy asfalt na trzech odcinkach dróg w Ławach w gminie Rzekuń. 30.08.2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Zakończyły się roboty budowlane związane z remontem i wykonaniem nakładek asfaltowych na trzech odcinkach dróg gminnych w Ławach. Gmina na tę inwestycję pozyskała dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona złotych z Polskiego Ładu.

- Pierwszy odcinek dotyczy ul. Składowej, drugi drogi przy świetlicy wiejskiej, trzeci natomiast drogi biegnącej przy posesjach od nr 48 do 41A. Oficjalnego odbioru prac dokonały władze gminy Rzekuń – informuje gmina.

I raportuje:

W ramach inwestycji wykonano roboty pomiarowe oraz inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, wykonano warstwy wyrównawcze i ścieralne z betonu asfaltowego oraz zjazdy w drogi gminne i do posesji. Ponadto wyregulowano zjazdy o nawierzchni z kostki, a także wyregulowano infrastrukturę techniczną, tj. wykonano regulacją skrzynek zasuw wodociągowych, włazów studni kanalizacji sanitarnej, wpustów kanalizacji deszczowej, włazów studni teletechnicznych. Powstały też pobocza z kruszywa łamanego. Wykonawcą inwestycji była firma Trans Drog Szlachetka z Dylewa. Na jej realizację gmina Rzekuń pozyskała dofinansowanie w wysokości aż 1 mln 500 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki