MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska 2050 zaprezentowała w Ostrołęce swoich kandydatów w wyborach do Sejmu. 28 sierpnia 2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Polska 2050 do październikowych wyborów parlamentarnych idzie wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym pod szyldem Trzeciej Drogi. W poniedziałek 28 sierpnia działacze Polski 2050 zaprezentowali w Ostrołęce kandydatów ugrupowania w wyborach do sejmu. Najwyżej na liście Trzeciej Drogi jeśli chodzi o kandydatów Polski 2050 jest ostrołęczanka Żaneta Cwalina-Śliwowska.

Pełne listy – z konkretnymi numerami kandydatów – Trzeciej Drogi nie zostały jeszcze ogłoszone. Wiadomo już jednak, że w naszym okręgu – ostrołęcko-siedleckim – jedynką będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych działaczy PSL Marek Sawicki. Z drugiego miejsca na liście wystartuje Żaneta Cwalina-Śliwowska.

Formalnie (nieoficjalnie wiadomo było o tym od pewnego czasu) jako liderkę Polski 2050 w naszym okręgu przedstawił ją w poniedziałek – na konferencji w Ostrołęce - Robert Sitnik - przewodniczący regionu mazowieckiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Nasza kampania będzie przede wszystkim merytoryczna i kulturalna. Może dosyć skromna finansowo, bo nie mamy milionów z budżetu państwa, tak jak inne partie, ale to będziemy nadrabiać pracowitością. Nasi kandydaci to osoby nowe w polityce, ale jednocześnie z dużym doświadczeniem i sukcesami w życiu zawodowym i społecznym. Przykładem tego jest Żaneta – mówił Robert Sitnik.

Ostrołęczanie do tej pory znać ją mogli przede wszystkim z roli sportowca, trenera i działacza – to założycielka, prezeska i trenerka klubu cheerleaderek „Pasja”.

Jestem ostrołęczanką z urodzenia. Tu się wychowałam, tu wzrastałam, tu pokolenia wstecz moja rodzina mieszkała. Jestem kurpianką z pochodzenia. Dlaczego jestem dzisiaj polityce? Polityka nie za bardzo mnie interesowała dopóki polityka nie zainteresowała się mną. Mogłabym przytoczyć wiele sytuacji, gdzie jako pedagog, działacz społeczny, gdzie jako mikroprzedsiębiorca wyrastały przede mną schody i mury nie do pokonania. I ta złość spowodowała, że zaczęłam interesować się polityką. W 2020 roku, kiedy Szymon Hołownia postanowił wystartować w wyborach prezydenckich, dołączyłam do żółtej ekipy Szymona, która wtedy organizowała jego kampanię. Potem działałam w stowarzyszeniu Polska 2050, które zrodziło się jako ruch obywatelski. Obecnie jestem w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Dzięki zaufaniu koleżanek i kolegów zajmuję stanowisko sekretarza koła w okręgu numer 18

– przedstawiła się dziennikarzom Żaneta Cwalina-Śliwowska.

Liderka Polski 2050 w wyborach w naszym okręgu mówiła, ze jej hasłem z jakim idzie do wyborów będzie: „Przede wszystkim Polska lokalna”.

O tym jak wygląda program wyborczy zarówno jej jak i całego ugrupowania ostrołęczanie będą mogli dowiedzieć się osobiście w każdą sobotę.

- Planujemy w Ostrołęce, w każdą sobotę aż do wyborów, mniej więcej w godzinach 9.30-12.30, prowadzić mobilny punkt informacyjny. Będziemy w okolicach centrum miasta, zapraszamy wszystkich do rozmowy, do zapoznania się z naszym programem, do zadawania konkretnych pytań, bo my naprawdę odrobiliśmy pracę domową i dobrze przygotowaliśmy się do tych wyborów – mówiła Żaneta Cwalina-Śliwowska.

Działaczy Polski 2050 – i ją osobiście – będzie można spotkać na placyku przed bankiem BGŻ.

Podczas poniedziałkowego spotkania osobiście zaprezentowała się jeszcze czwórka kandydatów Polski 2050 w naszym okręgu wyborczym. Wśród nich jest jeszcze jeden ostrołęczanin – Bohdan Wojciechowski. Z numerem 4 na liście (czyli „dwójka Polski 2050” bo z numeru 3. wystartuje kandydat PSL) wystartuje Paweł Turek – sołtys Rybienka Nowego, radny powiaty wyszkowskiego. Kolejny kandydat to Sylwester Grotkowski z Łochowa i Halina Trela z Makowa Mazowieckiego.

- Poza obecnymi tutaj w Ostrołęce naszą drużynę w tym okręgu wyborczym stanowią jeszcze: Krzysztof Ginter, Maria Bogucka, Jarosław Głuchowski, Katarzyna Tyszkiewicz, Anna Skrzypowska i Iwona Orzełowska – poinformował Robert Sitnik.

Robert Sitnik przypomniał też, że w naszym okręgu wyborczym do senatu wspólnym kandydatem opozycji jest kandydat Polski 2050 – Grzegorz Nowosielski – burmistrz Wyszkowa.

- Udało nam się przekonać zarówno Platformę Obywatelską jak i Lewicę, jak i PSL, że to nasz kandydat jest jedynym kandydatem, który w tym okręgu ma szansę wygrać z kandydatem PiS-u – mówił Robert Sitnik.

Na koniec Robert Sitnik – odpowiadając na pytanie – stwierdził, że Trzecia Droga liczy w naszym okręgu na dwa mandaty.

- Lepszy wynik byłby dużym sukcesem – uznał lider Polski 2050 na Mazowszu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki