MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa mostu na Narwi w gminie Rzewnie ma się rozpocząć w 2024 r. Decyzja o pozwoleniu na budowę podpisana 12.01.2024

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
12 stycznia 2024. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Makowie Maz. uroczyście podpisano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę przeprawy mostowej wraz z dojazdami na rzece Narew w miejscowościach Nowe Łachy gm. Rzewnie i Nowy Lubiel gm. Rząśnik.

Po trwających 3 lata procedurach i przygotowaniach opracowań środowiskowych oraz projektowych, po miesiącach uzgodnień i uzyskiwania opinii, wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski (lider projektu) uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID.

12 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Makowie Maz. uroczyście podpisano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę przeprawy mostowej wraz z dojazdami na rzece Narew w miejscowościach Nowe Łachy gm. Rzewnie i Nowy Lubiel gm. Rząśnik.

Zgodnie z porozumieniem finansowym do końca lutego mają zostać zawarte umowy dotacyjne, co pozwoli na rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienie wykonawcy robót.

- Liczę, że w pierwszej połowie 2024 roku uda się rozpocząć budowę, która potrwa około 3 lat - informuje wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski.

Przypomnijmy, 19 sierpnia 2020 roku marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wraz ze starostą powiatu makowskiego Zbigniewem Deptułą, wójtem gminy Rzewnie Wiesławem Chrzanowskim, wicestarostą powiatu wyszkowskiego Leszkiem Marszałem, wójtem gminy Rząśnik Pawłem Kołodziejskim podpisali list intencyjny wyrażający poparcie realizacji inwestycji pn „ Budowa mostu przez rzekę Narew z dojazdami w m. Nowe Łachy i Nowy Lubiel ciągu dróg gminnych nr 210805 W Łachy – Orłowo oraz nr 440312 w Rogóźno – Lubiel - rz. Narew.

Zobacz inne materiały z powiatu makowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki