Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boguty-Pianki. Festyn „Pożegnanie lata” połączony z dożynkami gminno-parafialnymi, 4.09.2022. Zdjęcia

Hanna Chromińska
Fot. Hanna Chromińska
- Przyjmij gospodarzu ten bochen chleba upieczony ze zboża z naszych pól. Uszanuj go i gospodaruj tak, by żeby go nigdy nikomu nie zabrakło – tymi słowami starostowie dożynek rozpoczęli uroczystość w Bogutach-Piankach. 4 września 2022 r. w Bogutach-Piankach odbył się rodzinny festyn „Pożegnanie lata” połączony z dożynkami gminno-parafialnymi. Organizatorów imprezy - Urząd Gminy Boguty-Pianki i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach - wsparł Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość rozpoczęło błogosławienie wypieków z tegorocznej mąki, owoców i dożynkowego wieńca. Dziękczynną mszę św. w intencji rolników i mieszkańców gminy Boguty-Pianki koncelebrowali: ks. kanonik Stanisław Mikucki - proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach, ks. Lucjan Naskręt i ks. Marek Rogowski.

Dalsze uroczystości dożynkowe połączone z festynem rodzinnym „Pożegnanie lata” odbyły się na placu za urzędem gminy. Na uroczystość przybyli:
Radosław Stachacz – dyrektor Oddziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Ostrołęce, radni powiatu ostrowskiego: Eliza Drewnowska, Radosław Litwa, Stefan Rostkowski i Ewa Suchcika, st. brygadier Janusz Iwanowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Maz., Jolanta Andruszkiewicz – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Ostrowi Maz., Grzegorz Tymiński – przewodniczący Rady Gminy Boguty-Pianki,radni Rady Gminy Boguty-Pianki,Elżbieta Bartosz – dyrektor Banku Spółdzielczego w Bogutach-Piankach, Aleksandra Bogucka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, Małgorzata Sikorska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach,Michał Rutkowski – prezes Ostrowskiego Stowarzyszenia „Ludzie z Pasją”, Albina Zakrzewska – prezes Stowarzyszenia Nasze Boguty, Jolanta Walkowska – kierownik poczty w Bogutach –Piankach, Zarząd OSP w Bogutach-Piankach, Koło Gospodyń Wiejskich Tymianki–Bucie, Koło Gospodyń Wiejskich w Żebrach-Laskowcu, sołtysi z terenu gminy Boguty-Pianki.

Po powitaniu gości Jędrzej Drewnowski – wójt gminy Boguty-Pianki przyjął od Katarzyny i Adriana Adamczyków - starostów dożynek – chleby z tegorocznego zboża. Władze gminy i sołtysi podzielili chleby między gości przybyłych na uroczystość.

Najmłodsi bawili się w strefie malucha i na dmuchawcach, starsi odwiedzali stoiska gastronomiczne oraz punkty informacyjne Urzędu Gminy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Banku Spółdzielczego. UG i ZUS udzielały informacji na temat realizowanych w gminie Boguty-Pianki programów „Czyste powietrze” i „Łagodzenie skutków pandemii wśród grupy wysokiego ryzyka – osoby 60+”.

od 16 lat

Część artystyczną rozpoczęły występu uczniów ze szkół podstawowych z gminy Boguty-Pianki, którzy przedstawili programy słowno-muzyczne i taneczne. Muzyka i taniec towarzyszyły gościom przez cały czas trwania festynu. Na scenie kolejno pojawiały się: chór Klubu Seniora z Bogut-Pianek, Zespół Śpiewaczy Nadbużanie, Zespół Małkinianka, Międzypokoleniowy Zespół Wokalny Kwiaty Polskie, Zespół Ludowy Żurawiacy, Zespół Ludowy Laskowianki, zespół Capital, Zambrowska Kapela Eli i Zespół Side off Band.

Rodzinny festyn „Pożegnanie lata” w Bogutach-Piankach zakończyła zabawa z gwiazdą wieczoru – zespołem TOPKY.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki