MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Duda w Łodziskach w gminie Lelis. Prezydent (wraz z żoną) odwiedził Łodziska 31.08.2023

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Beata Modzelewska
W czwartek 31 sierpnia 2023 do podostrołęckich Łodzisk (gmina Lelis) przyjechał prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną. To pokłosie sukcesu twórczyń z Łodzisk, które w zeszłym roku stworzyły… najpiękniejszy w Polsce wieniec dożynkowy.

Przypomnijmy, że rok temu – podczas corocznych Dożynek Prezydenckich – wieniec z powiatu ostrołęckiego wygrał konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Polsce.

Zwycięski wieniec to dzieło pań z Kółka Rolniczego „Zagajnica” w Łodziskach:

Teraz, w ramach podziękowań i uznania dla twórczyń z Łodzisk, odwiedził je osobiście prezydent Andrzej Duda z małżonką – Agatą Kornhauser-Dudą.

Para Prezydencka pojawiła się w Łodziskach 31 sierpnia 2023 o godz. 12.30. Na placu wiejskim czekała na gości kilkudziesięcioosobowa grupa - mieszkańcy sołectwa, samorządowcy, twórcy ludowi. Powitali gości chlebem.

Najpierw gospodarze zaprosili gości na posiłek. W międzyczasie grali, śpiewali i tańczyli: Orkiestra Kurpiowska z Lelisa, Kółko Rolnicze "Zagajnica" z Łodzisk oraz Zespół Foklorystyczny "Pod Borem" z Zawad w gm. Baranowo. Specjalnie dla Pary Prezydenckiej dwie kurpiowskie pieśni wykonali też... samorządowcy (m.in. starosta ostrołęcki oraz wójtowie gmin Lelis i Baranowo).

Prowadząca spotkanie Celina Bałon zaznaczyła, że społeczność Łodzisk ma dwa marzenia: pierwsze to wizyta Pary Prezydenckiej, a drugie - budowa wiejskiej świetlicy. Wyraziła nadzieję, że skoro jedno marzenie się spełniło, to spełni się i drugie.

Dodała, że w prezencie od Pary Prezydenckiej sołectwo dostało zmywarkę.

Podała też gościom kilka informacji o sołectwie. M.in. że mieszka tu obecnie 205 osób, że działa KGW oraz Kółko Rolnicze.

Pod koniec trwającego dwie godziny spotkania Para Prezydencka pozowała do zdjęć.

- Serdecznie dziękuję za niezwykłą gościnność, za przepyszne potrawy, za wspaniałą oprawę artystyczną spotkania - mówiła Agata Kornhauser-Duda. - I mam nadzieję, że możemy powiedzieć "do zobaczenia", bo zaprosiłam państwa do odwiedzenia pałacu prezydenckiego.

- Serdecznie dziękujemy za to spotkanie, bardzo dla nas ważne - mówił prezydent Andrzej Duda. - Taką formułę spotkań wymyśliliśmy z Agatką trzy lata temu. Na dużych imprezach nie ma możliwości interakcji, takiego zwykłego porozmawiania z państwem, co dla nas jest bardzo cenne. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość spędzenia z państwem czasu.

- Razem z mężem jesteśmy tez ogromnie wdzięczni za kultywowanie tej pięknej kurpiowskiej tradycji i kultury - dodała pani prezydentowa.

Dodajmy, że prezydent Andrzej Duda w ostatnim czasie bywa u nas często. W czerwcu tego roku w lesie w gminie Goworowo zainaugurował ogólnopolską akcję sprzątaMY.

Dodajmy też, że zeszłoroczne zwycięstwo wieńca z Łodzisk w prezydenckim konkursie nie było przypadkowe. W gminie Lelis co roku powstają przepiękne dożynkowe wieńce. Nie inaczej było na tegorocznych dożynkach:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki