Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

60-lecie szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Dużo gości, pochwał i podziękowań. Były też nagrody. Uroczystość odbyła się 8.02.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Uroczysty jubileusz odbył się w czwartek, 8 lutego w Dworku Nad Stawem na Podborzu.

Po występie muzycznym, od którego rozpoczął się jubileusz, powitano wszystkich gości obecnych na uroczystości. Następnie głos zabrał dyrektor szpitala, Artur Wnuk:

Drodzy państwo, dzisiejsza impreza odbywa się w myśl motta "wind of change", dlatego że wichry zmian przez ostatnie 60 lat smagały nasz szpital i spowodowały, że staliśmy się tym, czym jesteśmy w chwili obecnej - czyli bardzo nowoczesnym obiektem medycznym, który ma świetną renomę nie tylko w naszym makroregionie, ale jego sława sięga daleko poza Mazowsze. Drodzy państwo, podczas dzisiejszej uroczystości będziemy przez wszystkie przypadki odmieniać słowo "duma". Będziemy dumni z tego jak silny jest nasz szpital, będziemy dumni z tego jak oceniają nas nasi pacjenci, będziemy przede wszystkim dumni z naszego personelu, który jest absolutnie wyjątkowy i państwo będziecie mieć dzisiaj okazję się o tym przekonać

- mówił dyrektor szpitala w Ostrowi Mazowieckiej, Artur Wnuk.

Po przemówieniu dyrektora szpitala, zaprezentowano film pokazujący "na wesoło", jak wygląda praca w szpitalnej administracji. Potem wyświetlono drugi film, w którym pracownicy szpitala - już na poważnie - zaprezentowali, jak wyglądają poszczególne oddziały oraz ich wyposażenie, a także opowiedzieli o personelu i o tym, jakie zabiegi (i ile) są przeprowadzane na tychże oddziałach.

Obejrzeliśmy piękny film - wydawałoby się, że w szpitalu już wszystko jest. Proszę państwa, żeby nas to nie zmyliło: mamy ogromne potrzeby. Przy tych licznych sukcesach, trzeba wyraźnie powiedzieć: praca w szpitalu i prowadzenie szpitala to jest nieustanne kroczenie w przyszłość. Nie wolno pozwolić sobie na nawet chwilowe zatrzymanie, bo wtedy następuje regres

- mówił starosta ostrowski Zbigniew Chrupek.

Starosta podziękował też wszystkim, którzy wspierają szpital finansowo, a w imieniu swoim i władz Powiatu Ostrowskiego, na ręce Artura Wnuka, złożył podziękowania wszystkim pracownikom szpitala za ich wspaniałą pracę - warto dodać, że w ostrowskim Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej pracuje ponad 750 osób.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie pamiątkowych statuetek zasłużonym, wieloletnim pracownikom szpitala, którzy, jak mówił dyrektor, są jego filarami.

Trofea za staż pracy - "Filary na 60-lecie" otrzymali: Barbara Płońska, Barbara Sobieska, Beata Wiśniowska, Elżbieta Szydłowska, Elżbieta Kieruzalska- Pietrzyk, Ewa Orzechowska, Danuta Milczarek-Raś, Agnieszka Żyłowska, Dorota Półtorak, Agata Szczapa, Andrzej Raś, Barbara Chrupek, Hanna Borkowska, Jolanta Perzanowska, Irena Łomzik, Danuta Jabłonka, Agnieszka Tyszka, Michał Półtorak.

Statuetki "Skrzydła rozwoju" otrzymali: Adam Borowy, prof. dr n.med. Małgorzata Kołodziejczak, Marzena Kesler, prof. dr n.med. Artur Stolarczyk, Barbara Jasińska, dr med. Jacek Bierca, Jolanta Przastek, Olga Szwajkowska, Agnieszka Wilczyńska, Bartosz Rynkiewicz, Bogusława Gawkowska, Wioleta Piórkowska, Elżbieta Marcinkowska, Alina Pantalon, Andrzej Smalc, Elżbieta Bujno, Elżbieta Rutkowska, Agnieszka Karasiewicz, Wojciech Szymborski.

W dalszej części spotkania był czas na wystąpienia gości, którzy składali gratulacje, podziękowania i życzenia na kolejne lata funkcjonowania szpitala.

Jubileusz świętowano w gronie pracowników, personelu medycznego, ordynatorów oraz kierowników, a także przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych oraz wielu innych zaprzyjaźnionych osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki