Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

40 gmin na 40-lecie Tygodnika Ostrołęckiego - Różan

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Beata Modzelewska
Różan to miasto, które ma ponad 700-letnią historią, prawa miejskie otrzymało w 1378 roku. To gmina miejsko-wiejska. Mieszka w niej obecnie ponad 4400 osób.

- Różan to miejscowość pięknie położona nad Narwią – zachwala burmistrz Piotr Świderski, który z różańskim samorządem związany jest od 1998 roku (był radnym, przewodniczącym rady, a burmistrzem jest od 2010 roku). – Nasze hasło promocyjne brzmi „Różan kwitnie nad Narwią” i wszystkich do wypoczynku na terenie gminy Różan zapraszam.

Już teraz wielu jest chętnych do wypoczynku na terenie gminy.
- Mamy dużo zabudowy letniskowej nad Narwią. Kilka miejscowości szczególnie upodobali sobie mieszkańcy Warszawy. W związku z tym od kwietnia do października liczba ludności w Różanie powiększa się dwukrotnie.

Różan to miejsce naznaczone historią.

- Przez nasze tereny przechodziły wojenne nawałnice. Mamy cztery carskie forty - jeden fort to własność gminy, na drugim forcie właśnie prowadzimy inwestycję – żeby go zagospodarować na cele rekreacyjno-turystyczne. W jednym z fortów znajduje się Składowisko Odpadów Promieniotwórczych, które jest jednocześnie naszym szczęściem i nieszczęściem – z jednej strony, ludzie, którzy nie mają głębszej świadomości obawiają się składowiska, a z drugiej gmina z tego tytułu rokrocznie otrzymuje odszkodowanie, które pozwala nam na inwestowanie wielu milionów złotych w różne przedsięwzięcia.

Od 1 stycznia 2022 roku miasto Różan powiększyło się poprzez włączenie części wsi Paulinowo.
- Dzięki temu będziemy mogli stworzyć przy drodze krajowej nr 61 dobrze zlokalizowaną i uzbrojoną strefę inwestycyjną, która będzie mogła służyć dalszemu rozwojowi miasta. Już teraz wiemy, że są zainteresowani inwestorzy, którzy będą chcieli realizować u nas swoje przedsięwzięcia. Duże przedsięwzięcia, zaznaczam, które dadzą prace mieszkańcom. I nie tylko.

Jesteśmy przygotowani do poważnych inwestycji rewitalizacyjnych – mamy gotowy projekt na rewitalizację Fortu nr 1 i stworzenie tam Muzeum Ziemi Różańskiej. Mamy gotowy projekt na rewitalizację centrum miasta – naszego różańskiego rynku wraz z ulicami dojazdowymi. W oczekiwaniu na środki zewnętrzne będziemy chcieli te inwestycje realizować.

Jakie wyzwania stoją przed Różanem?
- Największe to rewitalizacja rynku i Fortu nr 1 oraz rozbudowa przedszkola samorządowego. Mam nadzieję, że rozbudowa przedszkola powiedzie się w ciągu dwóch lat, a rewitalizacje w ciągu następnych lat. Od lat gmina inwestuje ogromne pieniądze infrastrukturę. Uzbrajamy tereny pod budownictwo mieszkaniowe, pod inwestycje, zapraszamy wszystkich chętnych do inwestowania czy osiedlania się w naszej gminie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki