MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WOŚP 2023 w Ostrowi Mazowieckiej. Zbiórka, wspólne bieganie i morsowanie, a wieczorem licytacje i koncert 29.01.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 29 stycznia. To wydarzenie, które zawsze – bez względu na pogodę, która w styczniu nie jest zbyt łaskawa – mobilizuje tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zupełnie nieoczekiwanie pobiliśmy rekord naszego miasta zbierając 85 131 zł. Bez Waszych serc nie byłoby to możliwe

- podał sztab 30.01.2023.

Jeszcze przed podaniem ostatecznej kwoty, 29 stycznia podczas wieczornego podsumowania i po policzeniu pieniędzy ze wszystkich puszek okazało się, że wolontariusze z ostrowskiego sztabu zebrali ponad 77 tys. zł. Do kwoty należało doliczyć pieniądze z wieczornych licytacji. Kwota wzrosła o kilka tysięcy złotych, ponieważ MDK przygotował ponad 30 licytacji i każda z nich osiągała kwotę minimum 100 zł. Najdroższy gadżet: wyjątkowe srebrne serduszko przygotowane przez Zakład Jubilerski Zofia Kruk, zostało zlicytowane za 1600 zł.

W tym roku orkiestra grała dla dużych i małych - zebrane pieniądze pomogą walczyć z sepsą - zespołem objawów rozwijających się w wyniku zakażenia, który zagraża dorosłym i dzieciom. Pieniądze pomogą wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Tradycyjnie od 8.00 do 16.00 w Ostrowi i Komorowie trwała kwesta uliczna. Wolontariusze zbierali pieniądze przede wszystkim na głównych ulicach miasta oraz przy dużych sklepach (w tę niedzielę sklepy są otwarte), a za wsparcie zbiórki wręczają darczyńcom symboliczne czerwone serduszka. Kwestujący to grupy przyjaciół lub rodziny z dziećmi.

Zobaczcie zdjęcia ze zbiórki, a także biegu i morsowania:

Ola, Ala, Julka i Olga to uczennice SP1 i SP2. W tym roku kwestują razem i są zadowolone z przebiegu finału:

Jest super, ludzie podchodzą do zbiórki bardzo fajnie, są hojni. Pogoda też nie jest najgorsza – w tamtym roku padał grad i śnieg, w tym roku jest naprawdę dobrze

– wspominają dziewczyny.

Chętnych do pomocy nie brakowało, co widać nie tylko w liczbie wolontariuszy (114), ale także w ilości fantów, które darczyńcy przekazali na licytacje. Były wśród nich m.in. ubrania, meble, poduszki, obrazy, gadżety WOŚP, a także wiele voucherów (na na tort, wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, czy też lekcje malarstwa lub języka niemieckiego). Wszystkie fanty, które zostały zlicytowane wieczorem zostały podane kilka dni przed finałem na FB Miejskiego Domu Kultury wraz z ceną wywoławczą, więc wiadomo co, za ile i o której godzinie można licytować.

Sztab został powołany przez Fundację Dzień Dobry, a współorganizatorem był Miejski Dom Kultury. Sztab znajdował się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Trębickiego. Na hali przygotowano miejsce dla wolontariuszy, gdzie mogli ogrzać się, odpocząć i zjeść pyszny, gorący posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żebrach-Laskowcu.

Zbiórka przebiega spokojnie, nie mamy żadnych niepokojących sygnałów od wolontariuszy. Co prawda na ulicach jest mało ludzi, ale mamy nadzieję, że więcej osób przyjdzie na wieczorne licytacje i koncert. Zapraszamy!

- mówiła podczas trwania akcji szefowa sztabu Roksana Grzegrzułka.

W tym roku, oprócz kwesty na ulicach miasta i wieczornego finału w hali MOSiR-u zorganizowano także bieg ze stowarzyszeniem Ostrów Biega oraz morsowanie w miejskim stawie ze stowarzyszeniem Morstrowiaki. Tu również można było wesprzeć zbiórkę wrzucając datek do puszki.

Pracę zaczęliśmy o 10.00, a o 20.00 nadal liczyliśmy pieniądze, które zostały zebrane do puszek. W liczeniu brało udział wiele osób: pracownicy MDK, Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwykle w puszkach było kilkaset złotych, a w rekordowej puszce - ponad 2000 zł

- relacjonuje Anna Krajewska, prezes Fundacji Dzień Dobry i ostrowianka, która jest od wielu lat związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Licytacje rozpoczęły się o godz. 17.00 w hali MOSiR-u, a po licytacjach, po godz. 20.00 odbył się koncert finalisty The Voice of Poland, Łukasza Drapały z zespołem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki