MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko Polskie rekrutuje do armii na dworcach PKP. Podpisano porozumienie

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Polskie Koleje Państwowe SA podpisały w czwartek porozumienie z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji.
Polskie Koleje Państwowe SA podpisały w czwartek porozumienie z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji. fot. Leszek Rudziński
Wojsko Polskie zamierza uruchomić dodatkowe kanały rekrutacji dla osób chcących wstąpić w jego szeregi. W tym celu nawiązało współpracę z PKP SA, które udostępniło armii m.in. dworce kolejowe w wielu miastach Polski.

Polskie Koleje Państwowe SA podpisały w czwartek porozumienie z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji. Dzięki temu, na kilkunastu dworcach kolejowych otwarte zostały wojskowe Mobilne Punkty Rekrutacyjne. Powierzchnię na potrzeby otwarcia punktów udostępniają na terenie swoich obiektów Polskie Koleje Państwowe S.A.

Celem porozumienia jest ponadto utrzymanie współdziałania Wojska Polskiego i Polskich Kolei Państwowych w sprawach związanych z obronnością państwa, współpracą promocyjną, informacyjną i szkoleniową, w tym korzystanie z bazy szkoleniowej i ustalonych obiektów infrastruktury kolejowej i CWCR.

Dokument podpisali: Krzysztof Mamiński – prezes zarządu PKP S.A., Andrzej Olszewski – członek zarządu PKP S.A. i pułkownik Mirosław Bryś – szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

„To początek drogi w obronie ojczyzny”

- Dzisiejsze porozumienie udostępni przestrzeń kolejową dla słusznych i bardzo ważnych działań Wojska Polskiego. Punkty informacyjno-rekrutacyjne to początek drogi w obronie ojczyzny. To początek drogi w zdobywaniu umiejętności, które są niezbędne dlatego żebyśmy mogli powiedzieć, ze żyjemy w spokojnym kraju – mówił Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Dodał, że inwazja Rosji na Ukrainę pokazała, że Europa nie może czuć się bezpieczna i musi pozostawać w gotowości bojowej.

Z kolei pułkownik Mirosław Bryś – szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, stwierdził, że podpisanie porozumienia w tak krótkim czasie pokazuje jak ważne są sprawy związane z obronnością naszego państwa. – W zakresie obszaru promocji i rekrutacji liczymy na owocną współpracę i wykorzystanie wszystkich obszarów dworców kolejowych do promocji służby wojskowej – i dobrowolnej zasadniczej, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, jak również aktywnej rezerwy. To wszystko ma zwiększyć potencjał obrony naszego państwa poprzez zwiększenie liczebności żołnierzy – mówił.

Gdzie będzie trwał nabór do armii?

Punkty rekrutacji do wojska zostały otwarte m.in. na dworcach: Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Kraków Główny, Bydgoszcz Główna, Lublin Główny, Wrocław Główny. Działają w godzinach: 13:00-18:00, od poniedziałku do piątku i będą czynne do końca października. Każdy zainteresowany podjęciem służby w Wojsku Polskim może tam porozmawiać z oddelegowanymi żołnierzami i uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Będzie miał również możliwość złożenia wniosku o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej oraz służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojsko Polskie rekrutuje do armii na dworcach PKP. Podpisano porozumienie - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki