Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiktor Wiśniewski ma tylko 1 miesiąc i SMA. Potrzebuje 10 mln, aby zatrzymać potworną chorobę. 15.07.2022

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Agnieszka Brzostek, mieszkanka Starej Grabownicy (pow. ostrowski) opowiedziała nam historię niedawno narodzonego siostrzeńca- Wiktorka. Chłopiec cierpi na SMA. Ma jednak szansę na normalne życie- o ile dostanie najdroższy lek świata. Rodzina otworzyła zbiórkę na siepomaga.pl

Wiktorek ma dopiero miesiąc i okrutną chorobę- SMA.

Jestem ciocią Wiktorka. Zrobię wszystko, aby mu pomóc. Kwota jednak jest kolosalna, niemożliwa do zebrania przez rodzinę. Potrzeba wielu dobrych serc, aby pomóc temu cudownemu chłopczykowi- opisuje nam pani Agnieszka. Od 13 lat mieszka w Starej Grabownicy. Sam Wiktorek mieszka w Grajewie (woj.podlaskie). Jednak ciocia chłopca w powiecie ostrowskim zapowiada liczne akcje charytatywne, kiermasze, zbiórki.

Opis zbiórki na Siepomaga.pl:

Syn urodził się z pozoru zupełnie zdrowy! Dostał 10 punktów w skali Apgar i nic nie wskazywało, że jego przyszłość będzie obarczona takim wyrokiem… Wróciliśmy szczęśliwi do domu po kilku dniach od porodu. Wiktorek ma starszego brata, który nie mógł się doczekać kiedy go zobaczy. Mieliśmy kilka dni normalnego, szczęśliwego życia!

Cały tydzień spędziliśmy razem, ciesząc się swoją obecnością. Takie maleństwo w domu to wielka odpowiedzialność. Dlatego poświęcaliśmy mu wiele uwagi i troski. Gdy zaczynaliśmy nabierać odpowiedniego rytmu naszego codziennego życia, otrzymaliśmy telefon. Najgorszy, jaki kiedykolwiek moglibyśmy sobie wyobrazić. U naszego kochanego synka wyszedł pozytywny wynik badania przesiewowego w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).

Ciężko jest opisać towarzyszące nam wtedy uczucia. Było to niedowierzanie, wymieszane ze strachem i rozgoryczeniem. Choroby genetyczne są jak loteria. Dlaczego akurat na nas, na nasze dziecko padł taki ciężki los?

Aktualnie Wiktorek został włączony do programu lekowego NFZ — leczenie, polega na regularnym podawaniu zastrzyku. Synek jest już po pierwszej dawce. Wykonano nakłucie lędźwiowe — to nieopisany ból, szczególnie dla takiego maleństwa!

Tak bardzo znany już nam z mediów i innych zbiórek "najdroższy lek świata" byłby dla Wiktorka przepustką do życia bez choroby! Dla nas rodziców, żaden lek nie jest zbyt drogi, gdy chodzi o zdrowie dziecka! Dlatego rzucamy się na tę głęboką wodę z wiarą, że stanie się cud!

Każdy może pomóc wpłacając choćby najmniejszą kwotę:

Wiktor Wiśniewski- zbiórka na siepomaga.pl

Na zbiórce jest dopiero ok. 200.000 zł. Potrzeba 10 mln zł.

Można też wziąć udział w licytacjach:

Wiktor Wiśniewski- licytacje

Losy chłopca można śledzić tutaj:

SMA Wiktora nie pokona

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki