Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trzynasta skarbonka ze skrzydełkami

wodor
Jerzy Owsiak z pracownicami Intercellu, które społecznie, w wolne soboty, produkują tekturowe skarbonki
Jerzy Owsiak z pracownicami Intercellu, które społecznie, w wolne soboty, produkują tekturowe skarbonki W. Dorobiński
W sobotę 4 grudnia tradycyjnie już pojawił się w ostrołęckim Intercellu główny dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Po raz siódmy wolontariusze Orkiestry kwestować będą do puszek wyprodukowanych przez ostrołęcki zakład.

Ponieważ jest to trzynasta edycja Wielkiej Orkiestry, przygotowane przez Intercell puszki są o trzynaście procent większe. Po raz pierwszy ozdobione są skrzydełkami, jak mówi Jurek Owsiak - symbolizującymi dobre anioły czuwające nad Orkiestrą.
Głównym celem 13. edycji Finału są nowoczesne metody diagnostyki i leczenia neonatologii i pediatrii. Pieniądze zebrane przez Orkiestrę zostaną przeznaczone na kontynuację czterech programów:
1. Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków (dzięki Orkiestrze Polska przoduje w tej w chwili w Europie w diagnostyce wad słuchu rodzących się dzieci).
2. Zakupu osobistych pomp insulinowych dla dzieci (dzięki ich zastosowaniu mali pacjenci mogą prowadzić niemal taki tryb życia, jak ich zdrowi rówieśnicy).
3. Nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków (bez bardzo uciążliwej dla noworodka intubacji).
4. Leczenia retinopatii wcześniaczej (dzięki laserowym zabiegom ratowany jest wzrok wcześniaków w fazie rokującej największe szanse wyleczenia).
Jurek Owsiak zaprezentował apteczkę pierwszej pomocy, dla której opakowanie przygotował Intercell i która być może niedługo trafi do wyposażenia samochodów jeżdżących po polskich drogach. Szef WOŚP spotkał się też z pracownikami Intercellu, którzy w soboty nieodpłatnie produkują kartonowe skarbonki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki