MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa w Troszynie ma nową ekopracownię. Pracownia została wyposażona w różne pomoce naukowe, m.in. laptopy

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego w Troszynie
W Szkole Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Troszynie została otwarta ekopracownia, utworzona w ramach otrzymanej przez szkołę dotacji z WFOŚiGW w Warszawie oraz wsparcia własnego gminy Troszyn. Całe zadanie kosztowało 56 000 zł.

Z okazji otwarcia ekopracowni do szkoły przyjechali przedstawicieli organu prowadzącego i nadzorującego, przedstawiciele rodziców oraz instytucji zaprzyjaźnionych z SP w Troszynie. Organ prowadzący reprezentował wójt Edwin Mierzejewski, a organ nadzorujący - dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Michał Giers.

Uroczystość otwarcia ekopracowni uświetniły występy uczniów w inscenizacji pt. "Ekolodzy są w bajkach". Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne oddanie sali do użytku. W ramach otrzymanej dotacji pracownia została wyposażona w nowe meble, sprzęt informatyczny, tablice interaktywną, laptopy, drukarkę i inne pomoce do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Spotkanie było również okazją do prezentacji sprzętu informatycznego zakupionego w ramach programu MEiN „Laboratoria przyszłości”. Wszystkie działania podejmowane przez szkołę zmierzają do wzbogacania bazy dydaktycznej i przyczyniają się do lepszego dostępu do edukacji - również dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości. Uczniowie mają szanse na rozwój swoich umiejętności i zainteresowań poprzez dostęp do ciekawych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

EKOpracownia została otwarta 7 grudnia.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki