Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce, 14.12.2023

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
od 7 lat
Spotkanie opłatkowe odbyło się przy Sali Zabaw Morska Kraina, a rozpoczęło się od jasełek w wykonaniu dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego TPD w Lelisie. Program zatytułowany był "Dobra nowina".

Wśród gości, którzy wzięli udział w spotkaniu opłatkowym byli m.in. poseł na Sejm Marcin Grabowski i radny sejmiku wojewódzkiego Mirosław Augustyniak. Byli tez przedstawiciele samorządów: Ostrołęki (wiceprezydent Anna Gocłowska) i powiatu ostrołęckiego (wicestarosta Krzysztof Parzychowski). Był ksiądz dziekan Wiesław Białczak - proboszcz ostrołęckiej fary i wielu innych gości - sympatyków TPD.

- Ogromnie się cieszę, że jesteśmy w tak zacnym gronie na dzisiejszym spotkaniu opłatkowym - witała gości Hanna Grądzka z TPD. - Pozwolą państwo, że w pierwszej kolejności podziękuję naszym młodym wykonawcom. Brawa dla was! Wprowadziliście nas w świąteczny nastrój.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce przygotowało w tym roku blisko 550 paczek dla najmłodszych. Trafią do dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego TPD z Ostrołęki, Olszewa-Borek, Myszyńca i Lelisa (130 paczek), a także do szkół, przedszkoli i ośrodków pomocy społecznej w powiatach ostrołęckim i przasnyskim.

- To jest odpowiedź Świętego Mikołaja na listy napisane przez dzieci - mówiła Hanna Grądzka. - I to są spełnione marzenia naszych dzieci. Jest to szeroko zakrojona akcja, za organizację której bardzo wszystkim zaangażowanym i sponsorom dziękuję.

Hanna Grądzka miała także prezenty dla kilku dorosłych - odznaczenie Przyjaciela Dziecka.

- W szczególny sposób chciałabym podziękować osobom bardzo skromnym, szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz dzieci - mówiła.

Poprosiła na środek Stanisława Szatanka - wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki oraz Magdalenę Ostrowską - długoletnią zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce.

Dyplom z podziękowaniem na współpracę czekał także na Mariusza Mierzejewskiego - ostrołęckiego radnego i przedsiębiorcę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki