Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie w Urzędzie Miasta: "Moje miasto bez elektrośmieci"

Robert Majkowski
Dziś w ostrołęckim ratuszu odbyła się konferencja poświęcona współpracy przy odbiorze tzw. elektrośmieci oraz programu wspierania szkół w ramach projektu "Moje miasto bez elektrośmieci".

- Wdrożenie programu "Moje miasto bez elektrośmieci" jest kolejnym krokiem ku kompleksowej realizacji ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach. Dzięki współpracy z ElektroEko mieszkańcy Ostrołęki mogą pozbyć się dużych elektrośmieci bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że zadzwonią pod numer 2222 333 00. Wszystkich pozostałych pozbędą się w działającym od poniedziałku do soboty punkcie przy ulicy Turskiego, we wsi Ławy, lub w pierwszą sobotę miesiąca przy Alejach Jana Pawła II 4, zlokalizowanym przed jednym z centrów handlowych - mówi Grzegorz Płocha Wiceprezydent Miasta Ostrołęka.

Wszelkie wydatki związane ze zbiórką, transportem oraz przetworzeniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bierze na siebie ElektroEko. Dlaczego?

- Wynika to z naszego statutu - działamy jako organizacja not-for-profit. Oznacza to, że wszystkie środki przeznaczamy na rozbudowę sytemu zarządzania ZSEE oraz na prowadzenie działań edukacyjnych związanych z prawidłowym postępowaniem z elektrośmieciami. Nasze doświadczenie i wiedza ekspertów ElektroEko przekują się na liczne korzyści zarówno dla samego miasta, jak i jego mieszkańców - zarówno dorosłych jak i uczęszczających do szkół - zaznacza Przemysław Kędzierski, członek zarządu ElektroEko.

Kompleksowe wdrożenie programu "Moje miasto bez elektrośmieci" oznacza również konkretne korzyści dla szkół podstawowych z Ostrołęki. Placówki, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci", będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. Kolejnym niezbędnym krokiem jest oddanie elektrośmieci do punktów zbierania prowadzonych przez samorząd i ElektroEko. W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów zbierania szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki