Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie przedświąteczne mieszkańców gminy Rzewnie. 20.12.2023 było przedstawienie, łamanie się opłatkiem oraz wigilijny poczęstunek

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W czwartek wieczorem w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rzewniu odbyło się spotkanie przedświąteczne. Było ono okazją do złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem, ale także wręczenia wójtowi gminy Rzewnie pamiątkowego medalu Pro Masovia.

Spotkanie przedświąteczne staje się już tradycją w gminie Rzewnie. W hali sportowej zebrali się zaproszeni goście, między innymi: wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, radny wojewódzki Mirosław Augustyniak, dyrektor ostrołęckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Popielarz, dyrektor makowskiego szpitala Jerzy Wielgolewski, samorządowcy, księża, nauczyciele mieszkańcy, a także uczniowie Szkoły Podstawowej.

Obecnych powitał dyrektor szkoły.

Cieszę się, że możemy się spotkać na wigilii gminnej, gdzie mamy możliwość obejrzeć jasełka i złożyć życzenia. Dzisiaj wystąpią przed państwem dzieci pod kierownictwem Edyty Napiórkowskiej. W jasełkach biorą udział uczniowie klas IV-VI. Chcę od razu złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt

- mówił Wojciech Zysk.

Głos zabrał także wójt gminy Wiesław Chrzanowski, który powitał obecnych i zaprosił na jasełka.

Po występie dzieci i młodzieży wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk wręczył wójtowi gminy Rzewnie pamiątkowy medal Pro Masovia za całokształt działalności. Poinformował także, że planowana budowa przeprawy mostowej przez rzekę Narew w m. Nowe Łachy jest zapisana i uchwalona w budżecie Mazowsza na 2024 rok.

Gmina czeka na pozwolenie na budowę oraz na zabezpieczenie z budżecie poszczególnych gmin, zaangażowanych w budowę przeprawy, potrzebnych pieniędzy.

Zaproszeni goście chętnie zabierali głos wspominając inne ważne inwestycje zrealizowane na terenie gminy, dziękowali wójtowi za dobre zarządzanie małą ojczyzną i składali obecnym życzenia świąteczne.

Po modlitwie uczniowie rozdali opłatek, obecni łamali się nim i składali sobie życzenia. Na koniec na wszystkich czekał wigilijny posiłek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki