MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skutki burzy w regionie - powalone drzewa, brak prądu (3-4.10.2023). Bez prądu ok. 52 tys. mieszkańców

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
W nocy z wtorku na środę (z 3 na 4 października 2023) nad naszym regionem przeszła burza. Mocno też wieje. Część mieszkańców pozostanie bez prądu do 12.00.

W powiecie ostrowskim (a także w kilku jeszcze powiatach położonych bliżej Warszawy) doszło po burzy do awarii prądu. Jest usuwana, ale prądu może nie być do południa.

Bez prądu pozostaje część miasta Ostrów Mazowiecka oraz część miejscowości w gminach: Ostrów Mazowiecka, Wąsewo, Brok i Stary Lubotyń. Według komunikatu PGE Dystrybucja naprawa ma potrwać do 12.00.

Jak podaje PGE Dystrybucja, z powodu bardzo silnego wiatru wystąpiły awarie masowe na terenie działania Oddziału Białystok, Łódź oraz Warszawa. W pozostałych oddziałach awarie mają charakter rozproszony. Energetycy od wczesnych godzin porannych lokalizują przyczyny awarii i naprawiają uszkodzoną infrastrukturę elektroenergetyczną.

W spółce na wznowienie dostaw energii elektrycznej oczekuje łącznie ok. 52 tys. odbiorców (ok. 26 tys. w Oddziale Warszawa, ok. 15 tys. w Oddziale Łódź; ok. 10,1 tys. Oddz. Białystok).

4.10 o godzinie 00.55 zostaliśmy zadysponowani do zerwanych linii energetycznych w naszej miejscowości. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego. Przed powrotem do remizy usuwaliśmy również powalony konar drzewa, który blokował jeden pas drogi wojewódzkiej 627 między Stokiem a Komorowem. Działania zakończyliśmy ok. 03.00

- informują strażacy z OSP Stok.

- 4.10.2023 r. o godz. 00.48 zostaliśmy zadysponowani do zerwanego dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Koskowo.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zabezpieczeniu plandekami dachu budynku - podali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Stary Lubotyń.

Powiat ostrołęcki

W powiecie ostrołęckim strażacy wyjeżdżali nocą i nad ranem do usuwania powalonych na drogi drzew, m.in.:

  • na drodze Dylewo-Obierwia
  • na drodze krajowej nr 53 w Wachu

Druhowie z OSP Baranowo interweniowali trzy razy w Jastrząbce i raz w Czarnotrzewiu. Usuwali powalone drzewa i konary z drogi.

W miejscowości Stylągi gm. Czerwin 4 października o godz. 6.49 zgłoszono zerwany dach w budynku gospodarczym.

Powiat makowski

To była pracowita noc także dla makowskich strażaków.

Strażacy PSP i OSP 12 razy wyjeżdżali do usuwania skutków wichur, wszystkie zdarzenia dotyczyły powalonych drzew i konarów na drogi. Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali 4 października 2023 r. przed godziną 1.00

- podała Komenda Powiatowa PSP w Makowie Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki