Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rondo Księcia Siemowita III do przebudowy. Powstanie także kolejne w Ostrołęce. Miasto ogłosiło przetarg

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
To inwestycje drogowe, na które mieszkańcy Ostrołęki i wielu podostrołęckich miejscowości czekają od dawna. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ronda Księcia Siemowita III, budowę ronda na skrzyżowaniu Stacha Konwy i Słonecznej i budowę samej ul. Słonecznej.

Ogłoszony przez miasto przetarg nosi skromny tytuł „Przebudowa nawierzchni drogowych w mieście Ostrołęka”. Chodzi jednak o kluczowe inwestycje.

Przetarg podzielony jest na dwie części, ale faktycznie obejmuje trzy inwestycje drogowe.

Pierwsza część przetargu obejmuje dwa zadania:

  • Przebudowa drogi krajowej nr 53 - ul. Stacha Konwy, rondo Księcia Siemowita III wraz z drogami dojazdowymi
  • Remont skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną w Ostrołęce
  • Część druga przetargu to „przebudowa drogi krajowej nr 53 - ulicy Słonecznej w Ostrołęce” - od ul. Pamięci Narodowej do granicy miasta.

Remont skrzyżowania ul. Stacha Konwy ze Słoneczną będzie polegał na budowie tu trzywlotowego ronda. Na takie rozwiązanie od lat czekają mieszkańcy wielu podostrołęckich miejscowości (Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński, Gnaty, Kurpiewskie), którzy właśnie ulicą Słoneczną dojeżdżają do Ostrołęki. W godzinach szczytu z tej ulicy w krajową 53 (ul. Stacha Konwy) da się włączyć tylko dzięki uprzejmości kierowców jadących krajówką.

Sama ulica Słoneczna nie dość, że jest w fatalnym stanie to jeszcze nie ma tam żadnych chodników ani poboczy.

A jak będzie wyglądać przebudowa rodna Księcia Siemowita? Zacytujmy zakres robót ze specyfikacji zamówienia:

  • zmniejszenie wyspy centralnej ronda do średnicy 17 m, wykonanie pierścienia wewnętrznego najazdowego ronda o szer. 2,0 m, poszerzenie jezdni ronda do szer. 10,5 m
  • poszerzenie jezdni na wylotach z ronda z ul. Stacha Konwy, ul. Mostowej, ul. Obozowej, ul. Warszawskiej, w celu uzyskania dwóch pasów ruchu

Przebudowa ronda ma podstawowy cel – zwiększenie jego przepustowości co ma zmniejszyć korki.

Pytanie tylko, czy miastu się uda… Zainteresowani wiedzą bowiem, że to już trzeci przetarg na te inwestycje. Pisaliśmy o tym niedawno, przy okazji interpelacji radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak, pytającej o te inwestycje.

Historię nieudanych podejść do przebudowy ronda Księcia Siemowita III i budowy ronda Stacha Konwy/Słoneczna przypomniała w odpowiedzi na interpelację radnej wiceprezydent Anna Gocłowska.

- Na przebudowę ronda im. Księcia Siemowita III oraz na remont skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną przygotowana została dokumentacja przetargowa. W kwietniu 2023 r. zostało przeprowadzone pierwsze postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych. Postępowanie zakończyło się unieważnieniem, ponieważ została złożona jedna oferta, która przewyższała kwotę jaką Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania. Następnie w maju 2023 r. zostało przeprowadzone drugie postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, które również zostało unieważnione, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta – czytamy w odpowiedzi na interpelację podpisanej przez wiceprezydent Annę Gocłowską.

Oby tym razem się udało…

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki