Przetarg na sprzedaż lokalu mieszkalnego w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Przetarg w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

OSTROŁĘCKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W OSTROŁĘCE UL. GEN. JÓZEFA HALLERA 13

ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego

Przetarg odbędzie się w dniu 30.10.2019 r. o godz. 12:00 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Gen. J. Hallera 13 w świetlicy Spółdzielni na I piętrze.

Przedmiot przetargu:

mieszkanie przy ulicy Stefana Jaracza 2/13 w Ostrołęce o powierzchni 39,02 m2, na parterze, 2-pokojowe z kuchnią i balkonem (w budynku 4-piętrowym),

Cena wywoławcza mieszkania według operatu szacunkowego – 91.992,00 zł.

Wysokość wadium wynosi 4.600,00 zł.

Kwota minimalnego pierwszego postąpienia w przetargu wynosi 2.000,00 zł.

Kwota kolejnych minimalnych postąpień w przetargu wynosi 1.000,00 zł.

Pierwszeństwo w nabyciu lokalu mają członkowie Spółdzielni posiadający zawarte umowy o kolejność przydziału mieszkania, którzy nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i zgłoszą osobiście do Spółdzielni gotowość zawarcia umowy o ustanowienie odrębnej własności w/w lokalu mieszkalnego – w terminie do dnia 28 października 2019 r. mieszkanie zostanie wycofane z przetargu.

WARUNKI PRZETARGU

  1. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium.
  2. Wadium należy wpłacić lub przelać na konto Spółdzielni w PKO BP SA nr rachunku 58 1020 3802 0000 1102 0133 1420 aby najpóźniej w dniu 28 października 2019 r. znajdowało się na rachunku bankowym Sp-ni. Na dowodzie wpłaty wadium należy zaznaczyć adres mieszkania, którego dotyczy wadium.
  3. Wadium przepada na rzecz Spółdzielni, jeżeli osoba wygrywająca przetarg nie wniesie całości wylicytowanej kwoty w terminie 14 dni od dnia przetargu i uchyli się od zawarcia umowy notarialnej w terminie ustalonym przez Spółdzielnię.
  4. Na przetarg należy zgłosić się z dowodem wpłaty wadium i z dowodem osobistym.
  5. W przetargu uczestniczą obydwoje małżonkowie.
  6. W przypadku przystąpienia do przetargu przez jednego z małżonków konieczne jest przedłożenie pisemnego wyrażenia zgody drugiego małżonka na przystąpienie do przetargu lub przedłożenie umowy o rozdzielności majątkowej małżonków. Osoba rozwiedziona przedkłada Spółdzielni wyrok o rozwodzie.
  7. Cena rynkowa nabycia mieszkania w przetargu i opłata za wykup gruntu podlega zapłacie przez kupującego w ciągu 14 dni od daty przetargu.
  8. Opłaty notarialne związane z zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, założeniem księgi wieczystej i podatkiem od czynności cywilno-prawnych w całości ponosi nabywca mieszkania.
  9. Lokal można oglądać - szczegółowe informacje są udzielane w siedzibie Spółdzielni przy ul. Gen. Józefa Hallera 13 – pokój nr 8; (029) 766 63 81 wew. 30, 40, 72 w godzinach od 9:00 do 14:00.
  10. Spółdzielnia zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie