Powiat ostrowski. Inwestycje z dofinansowaniem z Funduszu Inwestycji Lokalnych. 9.12.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Udostępnij:
13 inwestycji z powiatu ostrowskiego znalazło się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Samorządy – gminy, miasta i powiaty – mogły składać wnioski o dofinansowanie w tej edycji Funduszu Inwestycji Lokalnych do 30 września. Wojewoda mazowiecki właśnie ogłosił wyniki.

O tym, ile środków trafi do województwa mazowieckiego w ramach części konkursowej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas rozstrzygnięcia konkursu. To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu przekazano środki wszystkim gminom i powiatom.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych:

  • 6 mld (środki trafiły latem do wszystkich gmin i powiatów w Polsce)
  • 6 mld (środki przydzielane w ramach konkursu – trzeba złożyć wniosek), w tym: 4,35 mld (nabór do 30.09.2020 – właśnie rozstrzygnięty); 1,65 mld (nabór ruszy wkrótce)

Dofinansowanie dla samorządów powiatu ostrowskiego w ramach części konkursowej Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:
(nazwa samorządu – kwota dofinansowania – opis zadania)

Powiat ostrowski - 500 000 zł - Przebudowa i adaptacja części piętra w budynku „C” Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej na potrzeby nowoczesnej, reprezentacyjnej i funkcjonalnej rejestracji, stanowiącej podstawę prawidłowej organizacji pracy poradni specjalistycznych. Nowa rejestracja umiejscowiona ma być centralnie i stanowić nowoczesną, częściowo przeszkloną formę wyspy. Rejestracja zostanie zinformatyzowana w pełnym zakresie.

Powiat ostrowski - 1 200 000 zł - Zakup i montaż trzech sztuk dźwigów osobowych/szpitalnych. Inwestycja obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowo-montażowej zgodnie z przepisami prawa oraz wymaganiami UDT, uzyskanie akceptacji UDT na wymianę dźwigów, demontaż istniejących dźwigów, dostawę, montaż oraz uruchomieniu nowych dźwigów, uzyskanie decyzji UDT na eksploatację dźwigów wraz z ich rejestracją. W SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej w budynku głównym Szpitala zamontowane są 3 dźwigi, z tego jeden nieczynny od 01.06.2020r. Pozostałe dwa ze względu na stopień zużycia są bardzo awaryjne. Wymiana na nowe zagwarantuje szybszą i wygodniejszą komunikację, co jest bardzo ważne w Szpitalu ze wzglądu na zdrowie i życie pacjenta.

Powiat ostrowski - 2 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 2657W na odcinku Brok — Stare Kaczkowo wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 694”, Długość odcinka wynosi 1,70 km. Projektuje się jezdnię z betonu asfaltowego szerokości 5.5 m, pobocza szerokości 1.0 m, miejscowo chodnik o szerokości 1,5 m perony przystankowe. Wzdłuż drogi zostaną przebudowane zjazdy na dziatki.

Miasto Ostrów Mazowiecka - 7 000 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest budowa szkoły podstawowej i przedszkola publicznego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek zostanie przystosowany dla ok. 300 uczniów i 250 przedszkolaków. Dostosowany będzie w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonany będzie w technologii energooszczędnej. W budynku funkcjonować będzie Centrum Edukacji Ekologicznej mające na celu kształtowanie podstaw ekologicznych społeczeństwa, które otrzymało pozytywną rekomendącję Ministra środowiska.

Gmina Boguty-Pianki - 2 000 000 zł - Inwestycja obejmie głęboką termomodernizację kluczowych budynków użyteczności publicznej w Gminie Boguty-Pianki. W zakres prac wejdzie przede wszystkim wymiana źródeł ciepła i likwidacja kotłowni węglowych (miałowych) oraz ocieplenie budynków i zastosowanie w nich odnawialnych źródeł energii oraz energooszczędnych technologii. Zadanie obejmie modernizację budynków zlokalizowanych w Bogutach-Piankach w których znajdują się : Szkoła Podstawowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Ośrodek Zdrowia, Biblioteka Publiczna, Klubu Seniora, Urzęd Gminy.

Gmina Nur - 1 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji energetycznej budynków Szkoły Podstawowej w Nurze polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachów budynków, montażu kolektorów fotowoltaicznych, podwyższeniu sprawności instalacji c.o. poprzez modernizację kotłowni węglowej na kotłownię gazową i modernizację instalacji c.o., wymianie opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy typu LED.

Gmina Nur - 2 000 000 zł - Budowa sieci wodociągowej na terenie miejscowości Nur i Łęg Nurski polegająca na ułożeniu nowych rur wodociągowych z PVC-U lub PE i przełączeniu istniejących przyłączy do nowej sieci. Obecnie w miejscowościach tych funkcjonuje wodociąg wybudowany w latach 60-tych XX w. z rur azbestowocementowych ok. 8,5 km oraz z rur żeliwnych ok. 1 km.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 500 000 zł - Inwestycja będzie polegała na rozbudowie i przebudowie świetlicy wiejskiej w Komorowie — etap Il. W ramach prac remontowych zostanie wykonany kapitalny remont świetlicy oraz termomodernizacja budynku, dachu, okien i drzwi. Zamontowana zostanie także pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 600 000 zł - Inwestycja obejmowała będzie remont drogi gminnej Kalinowo-Guty-Bujno o długości 1 450 m. Szerokość jezdni wynosić będzie 5 m. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego, zjazdy i pobocza zostaną utwardzone mieszanką kruszywa łamanego.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 800 000 zł - Zadanie polegać będzie na budowie drogi gminnej ul. Leśnej w Nowej Osuchowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach budowy ulicy przebudowany zostanie odcinek o długości 581 m. i szerokości od 5 do 8 m. Przewiduje się wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego.

Gmina Stary Lubotyń - 2 000 000 zł - Inwestycja nosi tytuł „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Stary Lubotyń”. W jej efekcie zostanie zbudowana stacja uzdatniania wody w miejscowości Podbiele o wydajności do 100 m3/h oraz laguna osadowa przy gminnej oczyszczalni ścieków o wydajności 212 m3/dobę . Gmina na ten cel otrzymała dofinasowanie w kwocie 2 000 000 PLN z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20142020. Wnioskowane środki gmina chce przeznaczyć na uzupełnienie wkładu własnego w inwestycję. Budowa nowej stacji uzdatniania wody stała się niezbędna w związku z dużym wzrostem zaopatrzenia w wodę gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą krów mlecznych i bydła.

Gmina Zaręby Kościelne - 700 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Przebudowa sieci wodociągowej o długości 2,6 km wraz z 80 szt. przyłączy wodociągowych w miejscowości Zaręby Kościelne w związku z przebudową dróg gminnych i powiatowych. Celem nadrzędnym projektu jest zrównoważony rozwój Gminy poprzez wszechstronną poprawę warunków życia mieszkańców w środowisku ich zamieszkania.

Gmina Zaręby Kościelne - 1 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej Zgleczewo-Panieńskie-Pętkowo Wielkie w lokalizacji 0+000-1+719,04”. Długość odcinka wynosi 1,72km. Planuje się wykonanie robót: wydzielenie geodezyjne pasa drogowego, przebudowa istniejącej nawierzchni żwirowej na bitumiczną, budowa poboczy, budowa i przebudowa zjazdów gospodarczych, budowa rowów odwadniających i przepustów, uzupełnienie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie