Powiat ostrowski. Inwestycje z dofinansowaniem z Funduszu Inwestycji Lokalnych. 9.12.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
13 inwestycji z powiatu ostrowskiego znalazło się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Samorządy – gminy, miasta i powiaty – mogły składać wnioski o dofinansowanie w tej edycji Funduszu Inwestycji Lokalnych do 30 września. Wojewoda mazowiecki właśnie ogłosił wyniki.

O tym, ile środków trafi do województwa mazowieckiego w ramach części konkursowej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas rozstrzygnięcia konkursu. To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu przekazano środki wszystkim gminom i powiatom.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych:

  • 6 mld (środki trafiły latem do wszystkich gmin i powiatów w Polsce)
  • 6 mld (środki przydzielane w ramach konkursu – trzeba złożyć wniosek), w tym: 4,35 mld (nabór do 30.09.2020 – właśnie rozstrzygnięty); 1,65 mld (nabór ruszy wkrótce)

Dofinansowanie dla samorządów powiatu ostrowskiego w ramach części konkursowej Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:
(nazwa samorządu – kwota dofinansowania – opis zadania)

Powiat ostrowski - 500 000 zł - Przebudowa i adaptacja części piętra w budynku „C” Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej na potrzeby nowoczesnej, reprezentacyjnej i funkcjonalnej rejestracji, stanowiącej podstawę prawidłowej organizacji pracy poradni specjalistycznych. Nowa rejestracja umiejscowiona ma być centralnie i stanowić nowoczesną, częściowo przeszkloną formę wyspy. Rejestracja zostanie zinformatyzowana w pełnym zakresie.

Powiat ostrowski - 1 200 000 zł - Zakup i montaż trzech sztuk dźwigów osobowych/szpitalnych. Inwestycja obejmuje: opracowanie dokumentacji projektowo-montażowej zgodnie z przepisami prawa oraz wymaganiami UDT, uzyskanie akceptacji UDT na wymianę dźwigów, demontaż istniejących dźwigów, dostawę, montaż oraz uruchomieniu nowych dźwigów, uzyskanie decyzji UDT na eksploatację dźwigów wraz z ich rejestracją. W SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej w budynku głównym Szpitala zamontowane są 3 dźwigi, z tego jeden nieczynny od 01.06.2020r. Pozostałe dwa ze względu na stopień zużycia są bardzo awaryjne. Wymiana na nowe zagwarantuje szybszą i wygodniejszą komunikację, co jest bardzo ważne w Szpitalu ze wzglądu na zdrowie i życie pacjenta.

Powiat ostrowski - 2 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 2657W na odcinku Brok — Stare Kaczkowo wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 694”, Długość odcinka wynosi 1,70 km. Projektuje się jezdnię z betonu asfaltowego szerokości 5.5 m, pobocza szerokości 1.0 m, miejscowo chodnik o szerokości 1,5 m perony przystankowe. Wzdłuż drogi zostaną przebudowane zjazdy na dziatki.

Miasto Ostrów Mazowiecka - 7 000 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest budowa szkoły podstawowej i przedszkola publicznego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek zostanie przystosowany dla ok. 300 uczniów i 250 przedszkolaków. Dostosowany będzie w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonany będzie w technologii energooszczędnej. W budynku funkcjonować będzie Centrum Edukacji Ekologicznej mające na celu kształtowanie podstaw ekologicznych społeczeństwa, które otrzymało pozytywną rekomendącję Ministra środowiska.

Gmina Boguty-Pianki - 2 000 000 zł - Inwestycja obejmie głęboką termomodernizację kluczowych budynków użyteczności publicznej w Gminie Boguty-Pianki. W zakres prac wejdzie przede wszystkim wymiana źródeł ciepła i likwidacja kotłowni węglowych (miałowych) oraz ocieplenie budynków i zastosowanie w nich odnawialnych źródeł energii oraz energooszczędnych technologii. Zadanie obejmie modernizację budynków zlokalizowanych w Bogutach-Piankach w których znajdują się : Szkoła Podstawowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Ośrodek Zdrowia, Biblioteka Publiczna, Klubu Seniora, Urzęd Gminy.

Gmina Nur - 1 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji energetycznej budynków Szkoły Podstawowej w Nurze polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachów budynków, montażu kolektorów fotowoltaicznych, podwyższeniu sprawności instalacji c.o. poprzez modernizację kotłowni węglowej na kotłownię gazową i modernizację instalacji c.o., wymianie opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy typu LED.

Gmina Nur - 2 000 000 zł - Budowa sieci wodociągowej na terenie miejscowości Nur i Łęg Nurski polegająca na ułożeniu nowych rur wodociągowych z PVC-U lub PE i przełączeniu istniejących przyłączy do nowej sieci. Obecnie w miejscowościach tych funkcjonuje wodociąg wybudowany w latach 60-tych XX w. z rur azbestowocementowych ok. 8,5 km oraz z rur żeliwnych ok. 1 km.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 500 000 zł - Inwestycja będzie polegała na rozbudowie i przebudowie świetlicy wiejskiej w Komorowie — etap Il. W ramach prac remontowych zostanie wykonany kapitalny remont świetlicy oraz termomodernizacja budynku, dachu, okien i drzwi. Zamontowana zostanie także pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 600 000 zł - Inwestycja obejmowała będzie remont drogi gminnej Kalinowo-Guty-Bujno o długości 1 450 m. Szerokość jezdni wynosić będzie 5 m. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego, zjazdy i pobocza zostaną utwardzone mieszanką kruszywa łamanego.

Gmina Ostrów Mazowiecka - 800 000 zł - Zadanie polegać będzie na budowie drogi gminnej ul. Leśnej w Nowej Osuchowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach budowy ulicy przebudowany zostanie odcinek o długości 581 m. i szerokości od 5 do 8 m. Przewiduje się wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego.

Gmina Stary Lubotyń - 2 000 000 zł - Inwestycja nosi tytuł „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Stary Lubotyń”. W jej efekcie zostanie zbudowana stacja uzdatniania wody w miejscowości Podbiele o wydajności do 100 m3/h oraz laguna osadowa przy gminnej oczyszczalni ścieków o wydajności 212 m3/dobę . Gmina na ten cel otrzymała dofinasowanie w kwocie 2 000 000 PLN z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20142020. Wnioskowane środki gmina chce przeznaczyć na uzupełnienie wkładu własnego w inwestycję. Budowa nowej stacji uzdatniania wody stała się niezbędna w związku z dużym wzrostem zaopatrzenia w wodę gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą krów mlecznych i bydła.

Gmina Zaręby Kościelne - 700 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Przebudowa sieci wodociągowej o długości 2,6 km wraz z 80 szt. przyłączy wodociągowych w miejscowości Zaręby Kościelne w związku z przebudową dróg gminnych i powiatowych. Celem nadrzędnym projektu jest zrównoważony rozwój Gminy poprzez wszechstronną poprawę warunków życia mieszkańców w środowisku ich zamieszkania.

Gmina Zaręby Kościelne - 1 500 000 zł - Przedmiotem inwestycji jest „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej Zgleczewo-Panieńskie-Pętkowo Wielkie w lokalizacji 0+000-1+719,04”. Długość odcinka wynosi 1,72km. Planuje się wykonanie robót: wydzielenie geodezyjne pasa drogowego, przebudowa istniejącej nawierzchni żwirowej na bitumiczną, budowa poboczy, budowa i przebudowa zjazdów gospodarczych, budowa rowów odwadniających i przepustów, uzupełnienie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Zobacz inne materiały

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie