Powiat makowski. Pieniądze z samorządu mazowieckiego trafią do każdej gminy w powiecie

Renata Jasińska
Renata Jasińska
Powiat makowski. Pieniądze z samorządu mazowieckiego trafią do każdej gminy w powiecie
Powiat makowski. Pieniądze z samorządu mazowieckiego trafią do każdej gminy w powiecie pixabay
Powiat makowski. Place zabaw, siłownie zewnętrzne, szkolne pracownie informatyczne i językowe - to tylko niektóre z inwestycji, dofinansowanych przez samorząd województwa mazowieckiego w powiecie makowskim. Zobacz, co powstanie w Twojej miejscowości.

Rozwój bazy sportowej, nowe pracownie informatyczne i językowe, aktywizacja sołectw czy modernizacja dróg powiatowych i gminnych oraz projekty edukacyjne i kulturalne - to tylko część zadań, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu od samorządu Mazowsza.

Radni województwa mazowieckiego zatwierdzili przyznanie dofinansowania w ramach programów wsparcia. Wśród beneficjentów jest też powiat makowski. Maksymalne wsparcie z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wszystkie elementy, zakupione dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego, będą udostępniane mieszkańcom nieodpłatnie.

Gmina Sypniewo

Tu dofinansowanie otrzymały takie projekty, jak: budowa wiaty garażowej przeznaczonej dla OSP w Sławkowie, zakup i instalacja klimatyzacji w remizie OSP Mamino, budowa elektroenergetycznej linii oświetlenia ulicznego w obrębie sołectwa Biedrzyce-Stara Wieś, remont podłogi w świetlicy wiejskiej w Rzechowie Wielkim i budowa ogrodzenia na wiejskim placu zabaw w Dylewie.

Gmina Czerwonka

Zagospodarowane zostanie miejsce rekreacyjno-integracyjne w Mariampolu, w Sojach zamontowane zostaną wiaty przystankowe. Wykonana zostanie modernizacja oświetlenia drogowego w Ciemniewie, wyposażenie zyska świetlica wiejska w Cieciórkach Szlacheckich, wybudowana zostanie wiata rekreacyjna w miejscowości Ponikiew Wielka.

Gmina Płoniawy-Bramura

Dofinansowane zostaną: montaż klimatyzatorów w budynkach świetlicy wiejskiej w Chodkowie Załogach i w Starej Zblisze, adaptacja części sali świetlicy wiejskiej w Jaciążku na pomieszczenie kuchenne i łazienkę, modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Obłudzinie i adaptacja pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Kobylinku, na łazienkę.

Gmina Młynarze

W gminie Młynarze pieniądze zostaną przeznaczone na remont pomieszczenia budynku świetlicy wiejskiej w Gierwatach z przeznaczeniem na łazienki, remont sali głównej świetlicy wiejskiej w miejscowości Sadykierz, rozbudowę linii oświetlenia ulicznego oraz wymianę istniejących lamp na ledowe w Długołęce Wielka, wymiana pokrycia dachowego budynku świetlicy wiejskiej w Załężu Ponikiewce i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w budynku świetlicy wiejskiej w Ogonach.

Gmina Karniewo

Tu zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie w Czarnostowie, Słoniawach, Leśniewie, Malechach i Zarębach.
W gminie Różan dofinansowanie przeznaczone zostanie na budowę siłowni zewnętrznej i placu zabaw w Załuziu, remont i świetlicy wiejskiej w Dzbądzu, budowę linii oświetlenia drogowego w Dyszobabie i altankę w Załężach-Śędziętach.

Gmina Szelków

Zagospodarowany zostanie plac wiejski w Chrzanowie, wybudowane zostaną: świetlica wiejska w Zakliczewie, chodnik w Magnuszewie Dużym, ogrodzenie placu wiejskiego w Dzierżanowie. Ponadto w Przeradowie wymienione zostaną okna świetlicy wiejskiej.

Gmina Rzewnie

W Chrzanowie powstanie siłownia zewnętrzna i plac zabaw, wyremontowane zostaną świetlice wiejskie w Nowym Sielcu i Pruszkach, garaż OSP w Małkach i ogrodzenie świetlicy w Borutach.

Gmina Krasnosielc

Dofinansowaniem zostanie objęte remont strażnicy OSP w Woli Włościańskiej, remont świetlicy w Biernatach, wyposażenie placu rekreacyjnego w Niesułowie, wyposażenie placu zabaw w Wólce Rakowskiej i zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Pienicach.

Samorząd Mazowsza przeznaczył pieniądze również na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Chodzi głównie o modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania.

W powiecie makowskim dofinansowanie otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Starym Szelkowie – na nowoczesną pracownię komputerową,
  • Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej – na modernizację pracowni informatycznej,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rzewniu – na urządzenie pracowni językowej
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu - na modernizację pracowni informatycznej

Zobacz inne materiały

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie