Porażka lidera w lidze okręgowej trampkarzy (zdjęcia, tabela)

Paweł Nowak
Golkiper z Żuromina (pierwszy z prawej) kilkukrotnie był górą w pojedynkach z piłkarzami Ostrovi. P. Nowak
Nie takiego rozstrzygnięcia spodziewali się trampkarze KS Ostrovia z rocznika 1997 w 10. kolejce rozgrywek ligi okręgowej. W przedświąteczną sobotę, 23 kwietnia, ulegli na własnym boisku Wkrze Żuromin 1:4 i z pozycji lidera spadli w tabeli na 3. miejsce.
Mecz LO trampkarzy 1997: KS Ostrovia - Wkra Zuromin

Mecz LO trampkarzy 1997: KS Ostrovia - Wkra Żuromin

Piłkarze trenowani przez Karola Dmochowskiego przed 10. kolejką wygrali w tym sezonie wszystkie mecze rozgrywane w Ostrowi. W starciu z 5. w tabeli Wkrą Żuromin byli zdecydowanym faworytem, ale nie potwierdzili tego na boisku.

Goście od pierwszych minut rzucili się do ataków i szybko osiągnęli zamierzony cel, jakim było strzelenie gola. Przed przerwą aż czterokrotnie trafiali do bramki gospodarzy. Miejscowi, którym sztuka atakowania nie jest przecież obca w tym dniu zatracili skuteczność i trudno było myśleć o korzystnym rezultacie. Po zmianie stron Ostrovia atakowała mając jeszcze nadzieje na odwrócenie losów spotkania, ale kolejne sytuacje długo nie przynosiły goli i dopiero po kilkunastu minutach udało się pokonać golkipera przyjezdnych. Było to trafienie jedynie honorowe i 3 punkty pojechały do Żuromina.

- Szybko zdobyte przez rywali dwa gole ustawiły mecz. My również mieliśmy swoje okazje i gdyby napastnicy lepiej zachowali się w sytuacjach podbramkowych, spotkanie różnie mogło by się jeszcze potoczyć. W drugiej połowie trudno już było odrobić tak dużą stratę. Wkra pokazała w tym meczu, że jest dobrą drużyną - oceniał po meczu trener trampkarzy z Ostrowi Karol Dmochowski

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Wkra Żuromin 1:4 (0:4)

Wyniki pozostałych spotkań 10. kolejki:
Wkra Radzanów - Nadnarwianka Pułtusk 3:0 (walkower po wycofaniu się Nadnarwianki z rozgrywek), MKS Przasnysz - Makowianka Maków Mazowiecki 4:1, Narew Ostrołęka - MKS Mławianka 1:4