MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pasażerów PKP Intercity czeka kolejna korekta rozkładu jazdy. W tych miejscach pojawi się komunikacja autobusowa. Od kiedy zmiany?

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
12 listopada br. wchodzi w życie ostatnia w tym roku korekta rocznego rozkładu jazdy 2022/2023.
12 listopada br. wchodzi w życie ostatnia w tym roku korekta rocznego rozkładu jazdy 2022/2023. Tomasz Kawka/ Polska Press
Pasażerowie PKP Intercity muszą się przygotować na kolejną korektę rozkładu jazdy. Przypomnijmy, w okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2022/2023 łącznie przewidziano pięć korekt, których zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. 12 listopada br. wejdzie w życie ostatnia z nich i będzie obowiązywała do 9 grudnia br. Sprawdź, co się zmieni.

Spis treści

Zmiany w kursowaniu pociągów w stolicy

Jak podaje spółka w przesłanym komunikacie, trwa modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego, co oznacza, że część składów nadal będzie kierowana przez stację Warszawa Gdańska. – Od 12 listopada do 9 grudnia br. taka sytuacja będzie dotyczyła 85 pociągów, przede wszystkim jadących w kierunku wschodnim – wskazano. Z kolei większość pociągów w kierunku zachodnim będzie kursowała przez Warszawę Centralną.

Ruch pociągów PKP Intercity w północnej części kraju

W związku z modernizacją odcinka Ełk – Sterławki Wielkie, kontynuowana będzie przerwa w ruchu na linii LK 38. Z kolei na odcinku Giżycko – Olsztyn Główny kursują 2 pary autobusów zastępczej komunikacji, które dowożą podróżnych na pociągi:

  • IC Mamry 56102/65102 (na trasie Olsztyn – Wrocław – Olsztyn),
  • IC Gryf 58106/85106 (na trasie Olsztyn – Szczecin – Olsztyn),
  • IC Żeromski 5320/3520 (na trasie Olsztyn – Kraków – Olsztyn)
  • IC Warmia 5328/1520 (na trasie Olsztyn – Kraków – Olsztyn).

W związku z pracami prowadzonymi na linii nr 351, pociąg TLK Uznam nr 18170/81170 (relacji Warszawa – Świnoujście – Warszawa) będzie dalej kursował przez Rzepin i Kostrzyn. Natomiast skład IC Włókniarz nr 18108/81108 (relacji Łódź Fabryczna – Poznań Główny - Łódź Fabryczna) nadal będzie odwołany na odcinku Poznań – Szczecin – Poznań i zostanie skomunikowany z pociągiem IC Gałczyński nr 18100/81100 (relacji Warszawa – Szczecin – Warszawa).

Tak będą kursowały pociągi w południowej Polsce

Zdecydowanie najwięcej zmian dotyczyć będzie połączeń w południowej części kraju. Zgodnie ze zmianą rozkładu jazdy,
kontynuowana będzie przerwa w ruchu na liniach LK 98 i LK 99, w związku z modernizacją odcinka Sucha Beskidzka – Zakopane oraz stacji Zakopane. Z tego powodu na odcinku Kraków Główny – Zakopane zostanie utrzymana zastępcza komunikacja autobusowa za 4 pary połączeń.

Jednocześnie zapowiedziano, że od 22 grudnia do Zakopanego powrócą wszystkie planowane pociągi PKP Intercity, które będą kursowały stale, bez przerw między sezonami zimowym i letnim.

Na linii nr 274 na odcinku Janowice Wielkie – Wojanów nastąpi całkowita przerwa w ruchu w terminie 12 – 27 listopada. To oznacza, że pociągi:

  • TLK Karkonosze 16170/61170 (relacji Warszawa Wsch. – Jelenia Góra – Warszawa Wsch.),
  • IC Pomorzanin 5600/6500 (relacji Gdynia – Jelenia Góra – Gdynia),
  • TLK Sudety 36102/63102 (relacji Kraków – Jelenia Góra – Kraków),
  • TLK Orzeszkowa 16100/61100 (relacji Warszawa Wsch. – Jelenia Góra – Warszawa Wsch.)
  • IC Mehoffer 60105/66104 (relacji Przemyśl/Wrocław – Jelenia Góra – Wrocław/Przemyśl)

Będą zaczynały i kończyły bieg w Janowicach Wielkich, a między Jelenią Górą a miejscowością Janowice Wielkie kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Dla pociągu IC Śnieżka 1650/6150 (relacji Warszawa Wsch. – Szklarska Poręba Górna – Warszawa Wsch.), na odcinku Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna, uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto w dalszym ciągu zamknięta będzie linia kolejowa numer 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz. Na tym odcinku autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi: IC San 13106/7 (relacji Warszawa Gdańska – Przemyśl Główny – Warszawa Gdańska) oraz IC Witos 13104/5 (relacji Warszawa Gdańska – Przemyśl Główny – Warszawa Gdańska).

Dodatkowe informacje dla podróżnych

Spółka zapowiedziała, że w okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, znajdą się informatorzy mobilni. Uruchomiony został także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 391 97 57 całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pasażerów PKP Intercity czeka kolejna korekta rozkładu jazdy. W tych miejscach pojawi się komunikacja autobusowa. Od kiedy zmiany? - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki