MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Rozpoczęcie roku szkolnego w ogólniakach: I, II i III LO oraz II SLO, 1.09.2022. Zdjęcia

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce
I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce Beata Modzelewska
- Witamy na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 - to zdanie rozbrzmiewało 1 września 2022 we wszystkich szkołach.

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce

Uczniowie I LO spotkali się na placu za szkołą.

- Wrzesień to cudowny miesiąc. Dziś w końcu spotykamy się po dwumiesięcznej przerwie - opaleni, wypoczęci i zrelaksowani rozpoczynamy nowy rok szkolny - mówił Maciej Perzanowski, który wraz z Oliwią Stryjewską (uczniowie czwartej klasy) prowadził uroczystość. - Nie zapominajmy jednak, że wrzesień to także czas pamięci o poległych, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za naszą ojczyznę i bronili honoru Polaków.

- Jestem przekonana, że I Liceum Ogólnokształcące to dobry wybór, że znajdziecie tutaj mądrych nauczycieli, mentorów, przewodników, którzy pomogą wam zrealizować wasze marzenia i plany dotyczące kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Wierzę, że także rozwiniecie swoje talenty, nawiążecie nowe przyjaźnie, będziecie cieszyć się swoją młodością. Ufam też, że szybko poczujecie się dobrze w naszej szkole - mówiła do uczniów klas pierwszych Anna Maksimowska, dyrektor I LO w Ostrołęce. - W imieniu społeczności szkoły chcę dziś także szczególnie podziękować pani Danucie Szczepanek oraz państwu Marzannie i Jackowi Dmochowskim - rodzicom tegorocznych absolwentów. Przez wszystkie lata obecności dzieci w I LO wspierali finansowo różne nasze przedsięwzięcia.

Z racji swoich obowiązków wymienione osoby nie mogły przybyć na uroczystość, więc pamiątkowe statuetki w ich imieniu odebrali wychowawcy klas, do których uczęszczali uczniowie - Marek Niewiadomski i Małgorzata Syguła.

Mogę zapewnić was, drodzy uczniowie, że tu i teraz jesteśmy z wami i dla was. Korzystajcie z oferty różnych zajęć, konsultacji, realizujcie swoje plany, marzenia, budujcie przyszłość na fundamencie wiedzy i prawdy. Cieszmy się swoją wzajemną obecnością. Powtórzę jeszcze raz: "Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie"

- dodała Anna Maksimowska.

II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce

Uroczystość odbyła się w hali im. A. Gołasia.

- W wakacje było jedno zdarzenie, które zapisze w naszej pamięci jako bolesne - to śmierć naszego ucznia i chorążego klasy czwartej Paula Kosikowskiego - mówił Krzysztof Jankowski, dyrektor szkoły. - Jego odejście napełniło bólem wiele osób.

Pamięć nastolatka uczczono minutą ciszy.

- Za chwilę przedstawiciele klas pierwszych oficjalnie zostaną włączeni do społeczności "Norwida". Do szkolnej rodziny, która przez przeszło 30 lat rozrosła się i wypracowała pewien styl i charakter. Zakorzenieni w tradycji sięgamy po lepsze jutro - mówił także dyrektor. - Gdy mówię Liceum imienia Cypriana Kamila Norwida, mam przed oczami zaangażowanych i oddanych nauczycieli i pracowników, widzę także uczniów, którzy mają ambicje, cele i aspiracje. Widzę tych, którzy stali się absolwentami tej szkoły, ale także tych nauczycieli, którzy zakończyli piękną przygodę związaną z nauczaniem. Widzę wreszcie was, gotowych, by rozpocząć nowy etap edukacji lub go kontynuować. Każdy z nas jest częścią tej szkoły, jest ważnym podmiotem.

Chcę, by ten rok szkolny obfitował w wasze sukcesy, wysokie osiągnięcia, owocną pracę i podejmowany trud. I choć nie zawsze osiągniemy zamierzony sukces czy założony cel, to podjęcie wysiłku i przebycie samej drogi ma sens i znaczenie. Życzę wam, aby nauka w szkole była piękną przygoda, która oprócz zdobywania wiedzy zbliży was do siebie, pozwoli poznać i zaprzyjaźnić się

- zwrócił się do uczniów.

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej

Uczniowie i nauczyciele spotkali się na placu przy szkole.

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce

W czwartek, 1 września 2022, uczniowie II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce po dwóch miesiącach wakacji spotkali się w przyjaznych murach szkoły.

Tradycyjnie już rok szkolny rozpoczął się mszą św. o godz. 8.30 w sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego (klasztor). Następnie o godz. 9.30 cała społeczność szkolna zebrała się w auli im. Toniego Halika.

Dyrektor Adam Ochenkowski nawiązał do słów Jana Pawła II: „musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni nie wymagali”. Zwrócił uwagę na konieczność pracy nad sobą, stawiania sobie wysokich celów i skuteczności w ich realizacji, aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Przypomniał także o wyższości relacji osobistych nad wirtualnymi i zachęcił do nawiązywania kontaktów i życzliwego przyjęcia nowych, licznych uczniów, przez starszych kolegów.

Dyrektor przypomniał o ofercie edukacyjnej: kołach zainteresowań, zajęciach artystycznych, które pomogą w realizacji młodzieńczych pasji oraz nagrodach dla uczniów za systematyczną i ciężką pracę. W tym miejscu także powrócił do osiągnięć uczennicy klasy IVA Natalii Dziełak, ucznia klasy IVA Bartosza Stolarczyka oraz kl. IIA Michała Korsaka, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli najwyższą średnią i zostali prymusami szkoły.

Kolejnymi elementami uroczystości były: nominacja Moniki Augustyniak na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, ślubowanie nauczyciela Moniki Kocoń i wręczenie aktu nadania nauczyciela mianowanego, wręczenie aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego pani Annie Gabryś, ślubowanie uczniów kl. I oraz wręczenie legitymacji szkolnych i wojskowych.

Następnie przedstawiciel samorządu uczniowskiego przywitał wszystkich po wakacyjnej przerwie. Szczególnie serdecznie powitał młodzież rozpoczynającą naukę w II SLO: „Dzisiejszy dzień to radosne spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku, ale przede wszystkim niezwykły dzień i wielkie przeżycie dla nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. To ich właśnie witamy szczególnie w szkolnej społeczności. Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą, a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna”.

Ostatnim punktem spotkania był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią Annę Gabryś i młodzież klasy czwartej. Ciekawa część artystyczna przede wszystkim poświęcona była kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pierwszy dzień w szkole zakończył się spotkaniem wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.
(materiał II SLO)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki