Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka dostała dofinansowanie z Polskiego Ładu – na Park Miejski i ulicę 5 Pułku Ułanów Zasławskich. 12 październik 2023

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Wideo
od 16 lat
Dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski wybrał się w czwartek 12 października 2023 do ratusza, żeby przekazać prezydentowi Łukaszowi Kulikowi symboliczne czeki na dofinansowanie dwóch miejskich inwestycji. W sumie chodzi o prawie 10 mln zł.

Dofinansowanie pochodzi z rozstrzygniętej właśnie, kolejnej już edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polskiego Ładu.

Ostrołęka złożyła w tej edycji wnioski o dofinansowanie dwóch inwestycji i pieniądze te zostały przyznane. Chodzi 7 965 000 zł na modernizację Parku Miejskiego w Ostrołęce oraz 1 995 000 zł na budowę ulicy 5 Pułku Ułanów Zasławskich.

Dotacje – z reguły wielomilionowe – dostały wszystkie samorządy z regionu: miasto, powiat ostrołęcki i wszystkie gminy. Uroczyste wręczenie czeków miało miejsce wczoraj – w środę 11 października 2023 – w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Czeki wręczał minister Henryk Kowalczyk.

Na spotkanie zaproszono także prezydenta Ostrołęki. Łukasz Kulik czeków jednak nie odebrał. Okazało się, że te akurat nie zostały wydrukowane. I choć minister Kowalczyk oczywiście przeprosił za zamieszanie, mały zgrzyt jednak pozostał. Dziś błąd naprawił Marcin Grabowski.

I dobrze, że naprawił, bo brak czeków dla miasta na wczorajszej uroczystości to kolejna dziwna sytuacja podczas przekazywania miastu różnego rodzaju dotacji rządowych.

W lipcu wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski przywiózł do Ostrołęki czek na ponad 2 miliony złotych na remont stadionu. Wniosek o takie dofinansowanie złożyło oczywiście miasto. Czartoryski nie przekazał jednak czeku prezydentowi – na stadionie symboliczny czek przekazał… radnej Ewie Żebrowską-Rosak i przewodniczącemu rady miasta Wojciechowi Zarzyckiemu.

Jeszcze większe kuriozum urządzono w maju w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Zaproszono tam na podpisanie umowy na dofinansowanie (kwotą 60 mln zł z Funduszu Rozwoju Dróg) budowy mostu w Ostrołęce. Umowę, jak wiadomo, podpisują zawsze dwie strony. Nie tym razem jednak! Podpis pod umową złożył uroczyście tylko przedstawiciel rządu sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber. Drugiej strony umowy – prezydenta miasta – na podpisanie nie zaproszono. Zamiast tego nad podpisującym umowę wiceministrem Weberem ustawiono, w nie do końca zrozumiałym charakterze, posła Arkadiusza Czartoryskiego i starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki