MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć miliarda złotych dla samorządów z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego z Polskiego Ładu. 11 października 2023. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Samorządowcy z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego zostali zaproszeni do ostrołęckiej siedziby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Minister Henryk Kowalczyk wręczył im tu czeki w ramach rozstrzygniętej właśnie, kolejnej edycji programu Polski Ład.

Dotacje – wielomilionowe z reguły – dostały zarówno samorządy powiatowe, jak i miasto Ostrołęka oraz wszystkie gminy z obu powiatów.

- To jest kolejny raz, kiedy wręczamy te czeki – dotacje dla samorządów w ramach Polskiego Ładu – Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To jest rzecz, można powiedzieć niebywała, tu na stole leży ponad 250 milionów złotych, ćwierć miliarda! Czy ktoś mógł sobie jeszcze niedawno wyobrazić takie pieniądze dla samorządów dwóch powiatów. A to jest przecież tylko część. To są pieniądze przyznane w ramach już rozstrzygniętych naborów Polskiego Ładu, tych dotyczących inwestycji strategicznych, inwestycji dotyczących stref przemysłowych i inwestycji w programie związanym z byłymi PGR-ami – mówił minister Henryk Kowalczyk.

To są trzy programy, które razem dały właśnie te 250 milionów. To jest praktyczny wymiar realizacji idei zrównoważonego rozwoju – mówił minister Kowalczyk.

I choć nikt nie miał złudzeń, że rozdawanie tak dużych pieniędzy na kilka dni przed wyborami wpisuje się w kampanię wyborczą, minister Kowalczyk nawiązał do tego, trzeba przyznać, subtelnie.

To już kolejna edycja Polskiego Ładu. Myślę, że warto pamiętać, że do dobrego się łatwo się przyzwyczaić. Trudniej będzie, nie daj Boże, się odzwyczaić, więc co do dalszych losów tych programów, to ja może tylko zacytuję pewnego księdza, który niedawno na jednych dożynkach powiedział: „Gmina się rozwija, kraj się rozwija… Po co to zmieniać?”

– mówił Henryk Kowalczyk.

Po czym przystąpił do wręczania czeków przedstawicielom samorządów. Towarzyszył mu kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski. Kiedy minister wręczał czeki samorządowcom z powiatu ostrowskiego pomagał mu także Bartłomiej Pieńkowski, a kiedy czeki trafiały do rąk samorządowców z powiatu ostrowskiego – Beata Kalinowska. Oczywiście cała czwórka to kandydaci do sejmu z naszego okręgu wyborczego.

Największy czek podczas spotkania w „pałacyku” odebrał z rąk ministra starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Chodzi o 29 milionów złotych na budowę ul. Przemysłowej.

Pisaliśmy o tym oddzielnie:

Podobnie jak o dofinansowaniach, którym widomym symbolem było wręczenie czeków:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki