Opublikowali zdjęcia podejrzanych o pedofilię. Szukają pokrzywdzonych

red, TVN24
CBŚP z Poznania rozpracował międzynarodową sieć pedofilów liczącą kilkaset osób. Sąd zezwolił na opublikowanie w mediach wizerunku dziewięciu mężczyzn podejrzanych o pedofilię.

Jak informuje CBŚP, policjanci CBŚP z Poznania, którzy zajmują się cyberprzestępczością, wytropili zachowania pedofilskie w Internecie. Trafili na międzynarodową siatkę osób zajmującą się utrwalaniem i rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej w sieci. W prawie 2 lata mundurowi ustalili internetowe powiązania ponad 750 osób.

Pierwsze zatrzymania odbyły się we wrześniu i listopadzie 2014 roku. Wówczas policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Według ustaleń drugi z nich należał do międzynarodowej siatki pedofilskiej.

W 2015 roku zatrzymano kolejnych 12 osób. Jednym z zatrzymanych był nieletni. Jego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. Dwóch Polaków przebywających za granicą policjanci zatrzymali na przełomie i początku tego roku, kiedy odwiedzali swoich bliskich.

Łącznie zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat. To mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii.

Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec nieletniego sąd rodzinny zastosował środek poprawczy. Sprawa ta ma charakter rozwojowy i przewidywane są kolejne zatrzymania.

Policjanci chcą dotrzeć do kolejnych pokrzywdzonych. Ze względu na to sąd zezwolił na rozpowszechnianie wiadomości i wizerunków podejrzanych bez szkody dla prowadzonego postępowania w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, telewizji lokalnej, ogólnopolskiej oraz stronie internetowej KWP Poznań i CBŚP.

Wszystkich posiadających informacje na temat osób, których wizerunki publikujemy, prosimy o kontakt z poznańskim zarządem CBŚP pod nr telefonu: 61 841 54 50 lub osobiście w siedzibie przy ul. Kochanowskiego 3 w Poznaniu.

Zobacz: Dwóch ostrołęczan skazanych za pedofilię

Wideo

Dodaj ogłoszenie