MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odcinek drogi powiatowej nr 2612W Zaręby Kościelne – Nienałty Szymany oficjalnie oddany do użytku 30.01.2023

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. FB Powiat Ostrowski
Powiat ostrowski na modernizację tej drogi otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 10 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to prawie 16 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł pochodzi z budżetu gminy Zaręby Kościelne.

Uroczystość rozpoczął ks. Andrzej Dmochowski – proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Zarębach Kościelnych, który pomodlił się o bezpieczeństwo dla kierowców. Następnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a tym samym symboliczne otwarcie drogi.

W ramach zadania została wykonana nawierzchnia jezdni oraz zjazdy na drogi wewnętrzne z betonu asfaltowego, zjazdy z betonowej kostki brukowej oraz pobocza z kruszywa niezwiązanego.

Przez teren zabudowany została wykonana ścieżka rowerowa, na dalszym odcinku ścieżka pieszo-rowerowa oraz chodnik bitumiczny. W miejscowości Zaręby Kościelne powstało rondo.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum. Lider konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Trakt” Sp. z o.o., partnerzy: „DOMOST” sp. z o.o. z Małkini Górnej, a także Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki