MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finał WOŚP w Małkini Górnej. 29.01.2023. Zdjęcia

Hanna Chromińska
W 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy bierze udział ponad 120 tys. wolontariuszy z 1653 sztabów. Wśród nich są także wolontariusze ze sztabu #5437 w małkińskim GOKiS.

29 stycznia 2023 r. o godz. 8.00 zbiórkę uliczną w Małkini Górnej i w Broku rozpoczęły 33 wolontariuszki i 15 wolontariuszy.

W tym roku WOŚP zbiera na sprzęt do diagnozowania sepsy. Jurek Owsiak tak uzasadnił wybór celu zbiórki: „Jak wynika z najnowszych badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. To więcej niż choroby onkologiczne. Sepsa musi więc być skutecznie zwalczana, a do tego potrzebna jest bardzo szybka diagnostyka. Jeżeli będziemy mieli szybką diagnostykę, wtedy skuteczność leczenia wzrośnie. Każda stracona godzina to stracone 8 proc. szans na całkowite wyleczenie sepsy. Wielokrotnie o tym mówiliśmy, a teraz opracowaliśmy plan, jakie to muszą być urządzenia, gdzie powinny trafić, na które SOR-y. I po raz pierwszy gramy jednocześnie dla małych i dużych, dla wszystkich, bo sepsa atakuje zarówno noworodki, jak i ludzi w podeszłym wieku.”

O godz. 13.00 zakończyła się akcja krwiodawstwa i rejestracja dawców szpiku Fundacji DKMS. Do GOKiS zgłosiło się 40 krwiodawców, od 29 pobrano łącznie 13,05 l krwi. O potrzebie oddawania szpiku opowiadała Klaudia - wolontariuszka, której życie uratował szpik od „genetycznego bliźniaka”.

od 16 lat

Na scenie koncertowały zespoły ENstemi (rock + blues z odrobiną reggae) i DYSTANS, a członkowie sztabu kończyli podliczanie wyników kwesty.

Po pierwsze – zbiórka przebiegła bezpiecznie, bez żadnych nieprzyjemnych incydentów. Dziękujemy policji za opiekę nad wolontariuszami i cieszmy się, że nie było powodów do interwencji - podsumowuje Ewa Siwek – dyrektor małkińskiego GOKiS i szefowa sztabu #5437. - Po drugie – zbiórka jeszcze trwa – do GOKiS wciąż przychodzą dorośli i dzieci z bilonem i banknotami. Zawartość puszek naszych wolontariuszy w 31. Finale WOŚP mieści się w przedziale od 103 do 2962 zł. Różnica ogromna, ale każda uzbierana kwota to świadectwo zaangażowania wolontariusza/wolontariuszki i dobrego serca darczyńców. W chwili odpalenia światełka do nieba wiemy, że sztab #5437 zebrał 19 502,12 zł. I wiemy też, że ta kwota wzrośnie, bo zbiórka trwa, a do puszek wrzucano także niewielkie kwoty w obcych walutach. Po trzecie – mimo inflacji i innych niekorzystnych zjawisk ekonomicznych mieszkańcy Małkini i Broku wykazali się hojnością i zrozumieniem dla idei WOŚP. Za to wszystkim należą się ogromne podziękowania!!! No i po czwarte – pamiętajcie, że za rok gramy dalej!!!!

Jak podał małkiński sztab - zebrano 21 414,98 złotych.

A tak Orkiestra grała w Ostrowi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki