Niespodzianki nie było. MKS poległ z liderem (zdjęcia, tabela SLO)

Paweł Nowak
Przez pierwsze 40 minut piłkarze z Małkini (zielone koszulki) toczyli wyrównany pojedynek. Fot. Paweł Nowak
W 12. kolejce siedleckiej "okręgówki" Małkiński Klub Sportowy podejmował pierwszy zespół tabeli Zryw Sobolew. Trener Zbigniew Suchodolski po raz kolejny zmuszony był desygnować do gry eksperymentalny skład, który w ostatnich dwóch meczach zdobył 4 punkty. Lidera jednak nie zatrzymał.
Mecz Siedleckiej Ligi Okregowej: MKS Malkinia - Zryw Sobolew

Mecz Siedleckiej Ligi Okręgowej: MKS Małkinia - Zryw Sobolew

W meczowej kadrze zabrakło Bartka Dawidczyka, który pauzował za kartki, a kontuzje nadal leczą Kamil Tarcicki i Mariusz Rościszewski. Pierwsza połowa spotkania nie zachwyciła. Przez pierwszy kwadrans minimalnie większą ochotę do gry przejawiali gospodarze, ale to goście pierwsi mogli objąć prowadzenie. W 18. minucie uderzaną z rzutu wolnego piłkę na poprzeczkę sparował Radosław Przesmycki. Po raz kolejny piłka odbiła się od poprzeczki w 41. minucie, ale już chwilę później przyjezdni dopięli swego i umieścili futbolówkę w siatce. Miejscowi piłkarze kilka razy przedostali się pod pole karne Sobolewa, ale brakowało celnego uderzenia w światło bramki.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja faworytów. W 63. minucie piłkarze lidera wykorzystali niezdecydowanie obrońców MKS i podwyższyli prowadzenie. Po kilku minutach od straty gola za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Łukasz Gromek, a chwilę później, po błędzie bramkarza, było już 0:3 i stało się jasne, że Małkinia tego meczu nie wygra. W końcowych minutach Zryw dołożył jeszcze czwartą bramkę i czerwono-zieloni po 4 meczach ze zdobyczą punktową, znów musieli przełknąć gorycz porażki.

MKS Małkinia - Zryw Sobolew 0:4 (0:1)

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Gromek Łukasz, Jakubik Paweł, Małkiński Kamil, Gromek Paweł, Padewski Emil, Najgrodzki Adam, Domalewski Przemysław, Borowy Arkadiusz, Imiński Arkadiusz, Siwek Rafał (70’ Suszczyński Kamil)

Wyniki pozostałych spotkań 12. kolejki:
LKS Ostrówek - Czarni Węgrów 2:4, Wektra Dziewule - Zorza Sterdyń 1:3, Korona Olszyc - Tygrys Huta Mińska 6:0, Tęcza Stanisławów - Victoria Kałuszyn 2:3, Hutnik Huta Czechy - ŁKS Łochów 1:4, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Sęp Żelechów 4:3, Podlasie Sokołów Podlaski - Wilga Miastków 2:0