Narew piąta na turnieju w Legionowie, puchar dla Legii

Tym razem Marcin Truszkowski nie został najlepszym strzelcem turnieju.
Tym razem Marcin Truszkowski nie został najlepszym strzelcem turnieju. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze Legii Warszawa z Młodej Ekstraklasy okazali się najlepsi w turnieju piłki nożnej rozgrywanym w gali Arena Legionowo przy ulicy Chrobrego. W finałowym spotkaniu pokonali gospodarzy imprezy 3:2. Narew odpadła w fazie grupowej zajmując piąte miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Choiński ze Startu, a za najlepszego bramkarza uznano Pawła Błesznowskiego z Legionovii. Natomiast najskuteczniejszym strzelcem turnieju był Michał Kopczyński z Legii, który zdobył sześć bramek, w tym dwie w spotkaniu finałowym.

Mecze ostrołęckiej Narwi w grupie A:

Hutnik Warszawa - Narew Ostrołęka 3:1
Artur Kamiński 1 (s), Paweł Tarnowski 15, Bartłomiej Walewski 15 - Andrzej Łyziński 9
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Narew Ostrołęka 2:6
Tomasz Kuźma 8, Piotr Maślanka 14 - Piotr Strzeżysz 3, Piotr Dawidzki 4, Andrzej Łyziński 9, 15, Mariusz Malanowski 12, Marcin Truszkowski 12
Legionovia Legionowo - Narew Ostrołęka 0:0
Narew Ostrołęka - Znicz Pruszków 8:0
Andrzej Łyziński 1 (k), 14, Wojciech Skorupka 7, 10, Michał Lelujka 8, 10, Artur Kamiński 13, Marcin Kobrzyński 15

Hutnik Warszawa - Start Otwock 4:6
Szymon Kiwała 1, Jakub Gnoiński 7, 19, Paweł Tarnowski 17 - Jacek Moryc 9, 10, Michał Gromulski 12, Łukasz Choiński 13, Kamil Kucharski 15, Łukasz Puciłowski 20

Finał:
Legionovia Legionowo - Legia Warszawa (ME) 2:3
Jarosław Tkacz 9, Krzysztof Kuźmińczuk 13 - Michał Kopczyński 2, 15, Wojciech Lisowski 8

Czołówka klasyfikacji strzelców turnieju:
6 - Michał Kopczyński (Legia ME),
5 - Krzysztof Kuźmińczuk (Legionovia), Andrzej Łyziński (Narew),
4 - Tomasz Karaś (Start),
3 - Piotr Bajera (Nadarzyn), Łukasz Choiński (Start), Norbert Dobski (Znicz), Tomasz Gałązka (Świt), Konrad Karaszewski (Legionovia), Jacek Moryc (Start), Paweł Tarnowski (Hutnik), Jarosław Tkacz (Legionovia).

Narew Ostrołęka na turnieju wystąpiła w składzie: Marcin Truszkowski, Mariusz Malanowski, Artur Kamiński, Wojciech Skorupka, Piotr Dawidzki, Michał Lelujka, Marcin Kobrzyński, Piotr Strzeżysz, Andrzej Łyziński.