Korona wyszarpała punkt Drukarzowi [ZDJĘCIA]

Maciej Staszczuk w meczu z Drukarzem zaliczył piękną asystę
Maciej Staszczuk w meczu z Drukarzem zaliczył piękną asystę Michał Kowalczyk
Po kwadransie meczu Korony Ostrołęka z Drukarzem Warszawa nic nie zapowiadało punktowej zdobyczy gospodarzy. Sytuacja odmieniła się jednak po przerwie, w szczególności kiedy czerwoną kartkę zobaczył jeden z graczy gości. Ostatecznie skończyło się remisem w dramatycznych okolicznościach.

Zaczęło się jednak fatalnie dla Korony, bo już w 4. minucie po rzucie z autu na wysokości pola karnego piłka została przedłużona przez jednego z graczy Drukarza i zaskoczyła Andrzeja Łyzińskiego, odbijając się od słupka i wpadając do bramki. Nie był to najlepszy początek, a sytuacja stała się jeszcze gorsza w 15. minucie, kiedy to na goście podwyższyli na 2:0. W poprzednich meczach to Korona przyzwyczajała nas do tego, że otwierała wynik meczu. Tym razem musiała go gonić.

Mimo niekorzystnego wyniku, trener Marcin Truszkowski nie zmienił składu w przerwie meczu. Zmian dokonał dopiero w 65. i 69. minucie i we wszystkich przypadkach były to udane wejścia: Piotr Dawidzki dobrze spisywał się w środku pola, a w 82. minucie dwaj pozostali wchodzący - Maciej Staszczuk i Damian Drężewski - przeprowadzili doskonałą akcję zakończoną golem tego drugiego. Było 1:2 i w niepamięć poszły dwie dobre okazje, jakie wcześniej mieli gracze Drukarza. Liczyło się tylko wyrównanie.

Kiedy wydawało się, że wywalczenie jednego punktu oddaliło się już na dobre, w 5. minucie doliczonego czasu gry na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Kowalkowski, wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył nie do obrony dla bramkarza z Warszawy. Na stadionie przy Witosa zapanował szał radości, dzięki walce do końca udało się wyszarpać gościom jeden punkt. Po bramce wyrównującej doszło do nerwowych scen na boisku: Andrzej Łyziński przy łapaniu piłki został brutalnie zaatakowany wślizgiem przez zawodnika gości. Po przepychankach sędzia ukarał Jakuba Boguckiego czerwoną kartką, a następnie zakończył mecz. Korona Ostrołęka wróciła z dalekiej podróży i zdobyła cenny punkt.

Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa 2:2 (0:2)
Bramki: 82' Drężewski, 90+5' Kowalkowski - 4' Paliński, 15' Wołowicz

Korona: Łyziński - D. Jastrzębski, Dzbeński, Borkowski, Skorupka, Kraska (65' Dawidzki), Strzeżysz, K. Jastrzębski, Dzwonkowski (69' Drężewski), Olesiński (65' Staszczuk), Kowalkowski.