Puchar Polski: Korona Ostrołęka już w półfinale!

Trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie przestraszył grającej ligę niżej Korony Ostrołęka. W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim ostrołęczanie wygrali 3:2 i zameldowali się w najlepszej "czwórce" rozgrywek.

Faworyta meczu można było upatrywać w grającej ligę wyżej drużynie Świtu, ale ostrołęczanie udowodnili, że nie mają zamiaru wierzyć w statystykę. Już do przerwy prowadzili 1:0, po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Piotr Strzeżysz. Jeszcze lepszy był początek drugiej połowy, bo najpierw do siatki trafił Michał Borkowski, a niespełna 10 minut po wznowieniu gry było już 3:0, gdy wynik podwyższył Dominik Dzwonkowski.

Wydawało się, że awans Korony to formalność, ale... Świt wrócił do gry na ostatnie 10 minut. Najpierw piłkę do własnej bramki skierował Dariusz Jastrzębski, a później kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił Rafał Maciejewski. Na więcej gościom nie starczyło już czasu, a to oznacza jedno: Korona zagra w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski.

Rywalem ostrołęczan będzie Legia II Warszawa, Błonianka Błonie lub Legionovia Legionowo. Mecz półfinałowy odbędzie się 8 maja.