Najlepsi uczniowie z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i...

  Najlepsi uczniowie z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i powiatów: stypendyści i nagrodzeni

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Wołosz

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  W ZSZ nr 2 w Ostrołęce 8 października 19 szczególnie uzdolnionych młodych ludzi oraz 26 najlepszych uczniów szkół zawodowych odebrało nagrody finansowe, z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Elżbiety Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego. Uroczystość dotyczyła stypendystów z subregionu ostrołęckiego.
  Najlepsi uczniowie z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i powiatów: stypendyści i nagrodzeni
  1/31
  przejdź do galerii
  476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości ok. 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł.
  Najzdolniejsza młodzież z subregionu ostrołęckiego odebrała wyróżnienia z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Elżbiety Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego. To piąta edycja programu.

  - Wybraliśmy tę szkołę nieprzypadkowo, bo jest liderem - mówiła Elżbieta Lanc. - Najlepsi uczniowie to perełki. Mogą swoje 5 tys. zł wsparcia przeznaczyć na budowanie warsztatu pracy, na rozwój, wyjazdy. Nie miejcie kompleksów - zwróciła się do młodzieży. - Macie potencjał, nie wszystkie warszawskie licea taki mają. Gratuluję nie tylko wam i waszym nauczycielom, ale też rodzicom: nie tak łatwo wychować zdolnego syna czy córkę.

  „Mazowiecki programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019 to ponad 1,7 tys. wniosków, na 476 stypendiów.

  Jako następni podczas gali wsparcie otrzymali uczniowie szkół zawodowych. Ato dla nich jest przeznaczony program "Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W sumie w ciągu trzech edycji na te stypendia przeznaczono ok. 10 mln zł. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 1922 uczniów.
  – Już od kilku lat obserwujemy prawdziwy renesans zainteresowania nauką w szkołach zawodowych. Młodzi ludzie chętnie wybierają takie placówki, bo po pierwsze – dają one konkretny zawód, a po drugie – uczniowie doskonale wiedzą, że dziś dobrzy rzemieślnicy są na wagę złota – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska – Naszymi stypendiami chcemy pomagać młodym Mazowszanom w nauce, ale też w rozwijaniu ich pasji – dodaje wicemarszałek.

  Uzdolnieni: kolejność wg liczby zdobytych punktów: Wiktoria Łaszczewska, LO w Wyszkowie, Bartosz Han, LO im. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Aleksandra Mateusiak, SP w Goworowie, Zuzanna Sikora, SP nr 3 w Ostrołęce, Zuzanna Szczepanek, SP w Obierwi, Aleksandra Wójcik, LO im. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Nadia Żmijewska, SP nr 2 w Ostrowi Maz., Izabela Duszak, I LO w Ostrołęce, Jan Masztalerz, SP nr 5 w Ostrołęce, Zuzanna Nowak, SP w Goworowie, Aleksandra Nurkiewicz, SP nr 1 w Ostrowi Maz., Aleksandra Paliwoda, SP nr 6 w Ostrołęce, Patryk Wekwejt, Spo nr 5 w Ostrołęce, Aleksandra Budziszewska, SP nr 6 w Ostrołęce, Zuzanna Chmielewska, I LO w Ostrołęce, Dominika Grabowska, SP w Goworowie, Daniel Kaliszewski, I LO w Ostrołęce, Karolina Marzewska, II LO w Ostrołęce, Cezary Miłek, SP w Goworowie.  Szkoły zawodowe: Daniel Krystian, ZSZ nr 1 w Ostrołęce, Patrycja Bachmura, ZSZ nr 2 w Ostrołęce, Aleksandra Anna Ciemerych, CEZiU w Wyszkowie, Piotr Wieczorek, ZSZ nr 1 w Ostrołęce, Paulina Brzostek, ZS w Małkini Górnej, Sebastian Laszkowski, ZSZ nr 1 w Ostrołęce, Dominika Nasiłowska, ZS w Małkini Górnej, Jonatan Krzysztof Czugaj, ZSZ nr 2 w Ostrołęce, Eryk Bazylewicz, ZSZ nr 1 w Ostrołęce, Patrycja Parafiańczyk, Karolina Brzostek, Maja Natalia Dylewska, Rafał Zamolski, Wiktoria Zatorska - ZS w Małkini Górnej, Piotr Kurpiewski, ZSZ nr 4, Kinga Maleszewska, Żaneta Stańska - ZS w Małkini Górnej, Dominik Antoszewski, Aleksandra Dobkowska, Anita Gerwatowska - ZSZ nr 4 w Ostrołęce, Patryk Bałdyga, Magdalena Szymańska, Mateusz Dawid – ZSP w Łysych.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ