MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto zbuduje nowy blok z mieszkaniami socjalnymi

Inwestycje. W tym roku przybędzie w Ostrołęce 14 mieszkań socjalnych. A w 2014 lub 2015 powinien zostać zasiedlony kolejny blok z takimi mieszkaniami. Znajdzie w nim własne "M" około 30 rodzin

Wkrótce ruszą prace przy remoncie bloku socjalnego przy ul. Kołobrzeskiej. Budynek zostanie nie tylko wyremontowany, ale także rozbudowany (o dodatkowe piętro). Przybędzie w nim 14 nowych mieszkań socjalnych.

- Inwestycja ta będzie nas kosztowała niespełna dwa miliony złotych, z tym że ponad 500 tys. zł udało nam się pozyskać, w formie dotacji, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego - mówi zastępca prezydenta Ostrołęki Paweł Stańczyk.

Remont i dobudowa budynku przy Kołobrzeskiej powinna zakończyć się jeszcze jesienią.

Kolejną miejską inwestycją w tym zakresie będzie budowa nowego bloku z mieszkaniami socjalnymi. Powstanie on na osiedlu Wojciechowice - przy ul. Braterstwa Broni - niedaleko cmentarza żołnierzy radzieckich.

Blok będzie budowany od podstaw na miejskiej działce. Będzie on bardzo podobny do bloku z mieszkaniami socjalnymi, który w 2009 roku miasto oddało do użytku przy ul. Koszarowej - również w Wojciechowicach. Choć nieco mniejszy - w tym przy Koszarowej jest 39 mieszkań, w tym przy Braterstwa Broni, będzie ich około 30. Wstępny koszt budowy to około 5 milionów złotych.

- Teraz jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej. Myślę, że początek przyszłego roku to realny termin wydania pozwolenia na budowę - mówi Paweł Stańczyk. - Jesień 2014 roku, albo wiosna 2015 to wstępny termin oddania bloku do użytku.

Obie inwestycje - budowę bloku przy Braterstwa Broni i rozbudowę bloku przy Kołobrzeskiej - realizuje miejska spółka - Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Jeśli obie zostaną zrealizowane - a nic nie wskazuje, że mogłoby stać się inaczej - wyjdzie na to, że obecne władze miasta w każdej kadencji budują jeden blok z mieszkaniami socjalnymi i dokonują jednej adaptacji istniejących budynków.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego, poza wybudowaniem bloku przy Koszarowej (39 mieszkań)miasto zaadaptowało jeszcze budynek po hotelu pielęgniarek przy Sienkiewicza (24 mieszkania). Czyli w sumie 63 mieszkania. W tej kadencji 14 nowych mieszkań w bloku przy Kołobrzeskiej i ok. 30 mieszkań przy Braterstwa Broni to w sumie ok. 44 mieszkania. Mniej, ale i tak bardzo dużo, zwłaszcza w porównaniu z innymi samorządami. Wiele miast i gmin w Polsce, borykających się z problemami budżetowymi w ogóle nie buduje mieszkań socjalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki