MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łukasz Wachowski z Małkini Górnej uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Trwa zbiórka na leczenie

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Źródło: https://www.mammoc.pl/
Zbiórka jest wsparta akcją "Postaw kawę Łukaszowi", w którą angażują się instytucje, firmy i osoby prywatne.

Łukasz Wachowski to 32-letni mieszkaniec Małkini Górnej. Rok temu, w styczniu mężczyzna upadł na posadzkę w sklepie - najprawdopodobniej w wyniku ataku padaczki. To doprowadziło do znacznego uszkodzenia mózgu.

Łukasz został natychmiast przewieziony karetką na SOR. Jak informuje mama mężczyzny, po przeprowadzonych badaniach, okazało się, że upadek wyrządził wiele szkód w jego organizmie: masywny krwiak podtwardówkowy, stłuczenie prawego płata skroniowego, złamanie kości ciemieniowej i skroniowej lewej. Natychmiast wykonano operację ratującą życie.

W drugiej dobie hospitalizacji stan Łukasza Wachowskiego pogorszył się (pojawił się obrzęk mózgu) i mężczyzna wrócił na blok operacyjny. Mimo niewielkich szans na przeżycie, po 2 tygodniach zaczął się wybudzać i reagować na otaczające go dźwięki.

Od 3 marca Łukasz przebywa w ZOL w Warszawie. Porażenie czterokończynowe spowodowało, że może znajdować się tylko w pozycji leżącej. Nie mówi, ale reaguje na głos, a pytany zaciska rękę lub mruga oczami. Raz udało mu się napisać kilka słów palcem po kołdrze informując nas, że widzi i rozumie, co się do niego mówi. To był dla nas przełomowy moment, dający nadzieję na jego powrót

- relacjonuje mama Łukasza.

Łukasz zaczyna poruszać prawą ręką, lewa jest mniej aktywna. Pojawiło się widoczne napięcie mięśniowe w kończynach dolnych, co według lekarzy, rokuje w perspektywie czasu na odzyskanie częściowej sprawności.

Łukasz potrzebuje intensywnej rehabilitacji neurologicznej w specjalistycznym ośrodku. 76 000 zł to ogromna kwota, która przekracza nasze możliwości finansowe. Jednak życie naszego ukochanego syna jest bezcenne i do póki starczy sił, będziemy walczyć o jego powrót do domu. Proszę, wesprzyj zbiórkę Łukasza pomóż nam odzyskać naszego syna

- pisze mama Łukasza.

Aby wesprzeć zbiórkę wystarczy kliknąć link:
Zbiórka dla Łukasza Wachowskiego

Zbiórkę lokalne wspierają instytucje i firmy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki