LM piłkarek ręcznych. Mistrzynie Polski bez szans w starciu z Metz

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Daria Michalak (z prawej), jedna z najskuteczniejszych zawodniczek Zagłębia w Metz. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Piotr Kowala
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin przegrały 26:42 (10:22) na wyjeździe z mistrzem Francji Metz Handball w meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Po sześć goli za zespołu trenerki Bożeny Karkut rzuciły Daria Przywara i Daria Michalska.

Metz na prowadzenie wyszło po 40 sekundach, kiedy do bramki trafiła Djazz Chambertin. Kilkanaście sekund później skutecznie odpowiedziała Karolina Kochaniak-Sala i był to jedyny bramkowy remis w tym meczu.

Szybko wypracowana przewaga przez Metz

Po niespełna siedmiu minutach było jeszcze tylko 4:3, ale wówczas na ławkę kar powędrowała Adrianna Górna. Zespół z Francji wykorzystał grę w przewadze, a kiedy Chambertin doprowadziła do stany 9:3, trenerka Bożena Karkut poprosiła o czas. Po wznowieniu gry Joanna Drabik przerwała niemoc Zagłębia, ale na kolejnego gola dla mistrzyń Polski trzeba było poczekać następne pięć minut. Kiedy w końcu Daria Michalak przełamała obronę Metz, na tablicy widniał wynik 13:5.

Od tego momentu lubinianki częściej zaczęły trafiać do siatki, ale mistrzynie Francji też nie zwalniały, utrzymywały bezpieczne prowadzenie, a nawet przed przerwą je powiększyły do 12 goli (22:10).

Duża liczba straconych bramek Zagłębia

Druga połowa rozpoczęła się obiecująca od dwóch szybkich goli Darii Przywary. Później jednak, podobnie jak w pierwszych 30 minutach, Zagłębie długo nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki Metz. Rywalki powiększyły przewagę do 16 trafień (28:12) i trenerka Karkut kolejny raz poprosiła o przerwę. Przekazane wskazówki poskutkowały, bo Kochaniak-Sala przerwała czarną serię w ofensywie, ale nadal mistrzynie Francji kontrolowały wydarzenia na boisku.

Lubinianki w drugiej połowie zaprezentowały się znacznie lepiej niż w pierwszej części spotkania, ale ani przez moment wygrana Metz nie była zagrożona. Mistrzynie Polski przegrały 26:42 i nadal pozostaję bez punktu w grupie.

Następna kolejka Ligi Mistrzyń zostanie rozegrana 21 i 22 października. Zagłębie zmierzy się wówczas na wyjeździe z Ikast Handbold z Danii.