Niewykorzystana szansa Zagłębia Lubin w Lidze Mistrzyń piłkarek ręcznych

Łukasz Konstanty
Daria Przywara z Zagłębia (z lewej) i Dorina Korsos z Rapidu
Daria Przywara z Zagłębia (z lewej) i Dorina Korsos z Rapidu Fot. PAP/Sebastian Borowski
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrały we własnej hali z Rapidem Bukareszt 21:24 (15:13) w meczu 13. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Zespół trenerki Bożeny Karkut nadal pozostaje bez punktów w tych rozgrywkach.

W Lubinie w sobotę zmierzyły się zespoły, które po dwunastu kolejkach zajmowały odpowiednio ostatnie i przedostatnie miejsce w grupie B. Dla ekipy trenerki Bożeny Karkut było to też ostatni mecz w Lidze Mistrzyń w tym sezonie na własnym boisku.

Odważny początek Zagłębia Lubin

Mistrzynie Polski zaczęły spotkanie bardzo odważnie i po niespełna siedmiu minutach prowadziły 6:3. Po trafieniu Darii Michalak trener David Montes poprosił o czas. Po wznowieniu gry Mathilde Mogensen trafiła do siatki, ale przyjezdne nadal nie potrafiły zdominować świetnie spisującego się Zagłębia.

Pierwsze kłopoty Zagłębia zaczęły się od stanu 10:6, kiedy przyjezdne doskonale wykorzystały grę w przewadze i szybko doprowadziły do remisu 10:10. Zagłębie zdołało jeszcze odpowiedzieć i niesione głośnym dopingiem w cztery minuty doprowadziło do stanu 14:11. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy w wykonaniu obu ekip były bardzo nerwowe, ale to mistrzynie Polski schodziły na przerwę prowadząc 15:13.

Nieudana druga połowa mistrzyń Polski

Po zmianie stron na boisku początkowo było więcej twardej walki i przepychanek niż bramkowych akcji. Przez niespełna dziewięć minut Zagłębie tylko raz trafiło do siatki, a rywalki trzy razy, i na tablicy wyników pojawił się remis 16:16.

Po trafieniu Adrianny Górnej lubinianki na 17 minut przed końcem prowadziły 18:17, ale za chwilę na ławkę kar powędrowała Daria Przywara i grające w przewadze Rumunki wyszły na prowadzenie 19:18. Trenerka Karkut poprosiła o przerwę, ale po wznowieniu gry to Rapid zdobył kolejnego gola, a kilka chwil później było już 21:18 dla przyjezdnych.

Lubinianki zdołały jeszcze zmniejszyć straty do jednego gola (20:21), ale wówczas na ławkę kar powędrowały Przywara i Daria Michalak. Grając w przewadze Rapid rzucił dwa gole i losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. Zagłębie próbowało jeszcze odrobić straty szybkimi atakami i wysokim pressingiem, ale zespół z Bukaresztu nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa.

Na pożegnanie z Ligą Mistrzów Zagłębie za tydzień zmierzy się na wyjeździe z Krim Lublana (17 lutego, godz. 18).