Za wysokie progi dla Zagłębia? Lubinianki z jedenastą porażką w Lidze Mistrzyń

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin przegrały we własnej hali z francuskim Handball Metz 24:30 (10:15) w meczu 11. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Zespół trenerki Bożeny Karkut nadal pozostaje bez punktów w tych rozgrywkach.

Odważny początek Zagłębia

Po zeszłotygodniowej wizycie w Lubinie duńskiego Ikast Handbold w niedzielę na Dolny Śląsk przyjechał wicelider grupy B Ligi Mistrzyń i zarazem mistrz Francji Handball Metz. Trenerka Bożena Karkut zapowiadała, że pomimo serii porażek, na pewno jej podopieczne nie poddadzą się już przed spotkaniem. Początek spotkania wskazywał, że opiekunka mistrzyń Polski nie rzucała słów na wiatr. Co prawda wynik otworzyły przyjezdne, ale po czterech minutach to Zagłębie prowadziło 3:1.

Lubinianki grały odważnie oraz skutecznie w ofensywie i bardzo dobrze broniły. Przy stanie 5:5 do siatki trafiła Karolina Kochaniak-Sala i polski zespół kolejny raz wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu zaczęły się jednak kłopoty Zagłębia. Metz odpowiedział szybkimi trzema golami i trenerka Karkut poprosiła o przerwę. Ta jednak nic nie zmieniło, bo chwilę po wznowieniu gry Kochaniak-Sala powędrowała na ławkę kar a mistrz Francji dorzucił kolejne dwa gole (6:10).

Lubinianki w końcu przełamały się w ataku i w końcówce pierwszej połowy zbliżyły się do rywalek na dwa trafienia (10:12), ale te w ciągu ostatnich dwóch minut trafiły trzy razy do siatki i schodziły na przerwę prowadząc pięcioma golami (15:10).

Zagłębie Lubin wciąż bez zwycięstwa

Po zmianie stron przyjezdne szybko zdobyły następne dwa gole, ale kolejne minuty były już bardziej wyrównane i przewaga mistrzyń Francji nie rosła. Zagłębie zaczęło nawet odrabiać straty i po trafieniu Simony Szarkovej na niewiele ponad kwadrans do końca było 17:21. Wydawało się, że lubinianki będą mogły do końca powalczyć o korzystny wynik. Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak wcześniej. Przy wyniku 18:23 trenerka Karkut poprosiła o przerwę. Po wznowieniu gry lubinianki zaliczyły stratę i Handball powiększył przewagę. W kolejnych akcjach pomyliły się Jovana Milojević i Patricia Matielli, a rzutu karnego nie wykorzystała Adrianna Górna i było po meczu. Francuzki w tym czasie dorzuciły kolejne dwa gole, odskoczyły na 26:18 i jasne się stało, że w Lubinie sensacji w niedzielę nie będzie. Zagłębie przegrało 24:30 i nadal pozostaje bez punktu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Następna kolejka zostanie rozegrana 3 lutego. Zespół trenerki Karkut zmierzy się wówczas w Norwegii z Vipers Kristiansand.