Historyczny sukces ostrołęckiej siatkówki! Pekpol w I lidze!

Siatkarze Pekpolu świętują awans do rozgrywek I ligi!
Siatkarze Pekpolu świętują awans do rozgrywek I ligi! Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w ostatnim spotkaniu turnieju finałowego w Będzinie pokonali AZS UAM Poznań 3:0 i zapewnili sobie awans do I ligi, odnosząc historyczny sukces.

Niezwykle ciekawy był pierwszy set spotkania w którym podopieczni Andrzeja Dudźca na samym początku zdołali wypracować sobie kilka punktów przewagi. Prowadzili już 14:11, potem 16:13, ale podopieczni włoskiego szkoleniowca Nicola Vettoriego zaczęli odrabiać straty. Niezwykle emocjonująca była końcówka seta w której to siatkarze z Poznania mieli piłkę meczową. Ostatecznie jednak to nasz zespół wyszedł z opresji i po wspaniałych atakach zdobył punkty dające zwycięstwo w tej partii.

Świetnie dla podopiecznych Andrzeja Dudźca rozpoczął się drugi set, w którym nasi siatkarze wreszcie postraszyli rywali zagrywką. Daniel Lenc i Paweł Pietkiewicz na początku tej partii zdobyli ważne punkty. W bloku bardzo dobrze radził sobie Karol Szczygielski. Przy stanie 16:15 rozpoczęła się wspaniała passa Pekpolu. Nasz zespół zdobyć pięć punktów z rzędu, będąc skuteczny w bloku, w ataku, a na dodatek rywale oddali nam punkt po błędzie dotknięcia siatki. Ostatecznie Pekpol wygrał drugą partię tego spotkania 25:20.

W trzecim secie podopieczni Andrzeja Dudźca przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu. Tym razem nasz zespół również potrafił wypracować kilku punktową przewagę już na początku starcia, którą dowiózł do końca seta. Na trybunach nasz zespół wspierała grupa fanów Pekpolu ostatecznie wpuszczona do hali w trakcie meczu oraz reprezentant kraju, Grzegorz Łomacz.

Pekpol Ostrołęka - AZS UAM Poznań 3:0 (26:24, 25:20, 25:18)
Pekpol: G. Pietkiewicz, Zalewski, Rutecki, Maron, P. Pietkiewicz, Szczygielski, Kaniowski (libero) oraz Lenc