MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Kadzidło. Rusza duża inwestycja wodociągowa. Gmina podpisuje umowę na dofinansowanie. 13.09.2022. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
To inwestycja warta ok. 11 milionów złotych!

- Dobre wiadomości zostały potwierdzone. Już 13 września wójt Dariusz Łukaszewski oraz skarbnik Bożena Grzyb podpiszą w Warszawie, w Urzędzie Marszałkowskim, stosowną umowę na dofinansowanie bardzo ważnego zadania: "Budowa Stacji Uzdatniania Wody wraz z ujęciami wody w miejscowości Jazgarka oraz budowa sieci wodociągowej w północnej części gminy Kadzidło" – poinformował urząd gminy w Kadzidle.

Z środków województwa mazowieckiego na to zadanie zostanie przeznaczonych 4,5 mln zł.

- Do czerwca 2025 roku powstanie nowe ujęcie wody w Jazgarce, nowoczesna stacja uzdatniania wody. Równolegle trwają prace nad budową połączenia nowego ujęcia wody z istniejącym wodociągiem, dzięki czemu gmina Kadzidło będzie bezpieczna i zasobna w wodę. Wszystko to pozwoli w najbliższych latach zwodociągować miejscowości leżące na północy naszej gminy. Warto odnotować, że gmina Kadzidło pozyskała wcześniej, również na to zadanie, 5 000 000 złotych z programu Polski Ład. Całkowita wartość inwestycji sięgnie ogromnej kwoty ponad 11 000 000 złotych – informuje gmina.

Choć ostatnia umowa na dofinansowanie jest podpisywana 13 września, to już wcześniej gmina podpisała umowę z wykonawcą – firmą „Funam” z Wrocławia.

- Realizacja zadania polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prac mających na celu budowę Stacji Uzdatniania Wody w Jazgarce, wraz z nowymi ujęciami, zbiornikami magazynowymi, nowym przyłączem elektrycznym oraz agregatem prądotwórczym jako dodatkowe źródło rezerwowe prądu i innymi urządzeniami oraz budowę sieci wodociągowej. Stacja wodociągowa będzie docelowo zasilać wodociąg na terenie gminy wraz z dotychczas funkcjonującymi stacjami w Kadzidle i Dylewie i zapewni bezpieczeństwo dostaw mieszkańcom gminy dobrej jakości wody oraz stworzy możliwość dalszej rozbudowy sieci wodociągowych na terenie gminy (Jazgarka, Klimki, Krobia, Rososz, Todzia, Siarcza Łąka, Wach, Czarnia, Brzozowa, Golanka) – informowała gmina po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki