Ewelina Skwara. 26-latek zatrzymany przez policję. To on...

  Ewelina Skwara. 26-latek zatrzymany przez policję. To on mógł porwać dziewczynę

  fot. Ewelina Fuminkowska

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Miejsce znalezienia zwłok młodej kobiety. Prawdopodobnie do ciało zaginionej Eweliny

  Miejsce znalezienia zwłok młodej kobiety. Prawdopodobnie do ciało zaginionej Eweliny ©fot. Ewelina Fuminkowska

  Mężczyznę zatrzymano wczoraj późnym popołudniem.
  Miejsce znalezienia zwłok młodej kobiety. Prawdopodobnie do ciało zaginionej Eweliny

  Miejsce znalezienia zwłok młodej kobiety. Prawdopodobnie do ciało zaginionej Eweliny ©fot. Ewelina Fuminkowska

  Według nieoficjalnej wiadomości chodzi o kierowcę białego busa na radziejowskich numerach rejestracyjnych, którego widzieli świadkowie i nie byli pewni czy to młoda kobieta czy mężczyzna. Od kilku dni policja ponoć poszukiwała tego busa.

  - 26-latek może mieć związek ze sprawą zaginięcia 14-letniej Eweliny Skwara ze Służewa, w powiecie aleksandrowskim - informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Trwają czynności procesowe, m.in. przesłuchanie zatrzymanego.

  Tymczasem wciąż trwa śledztwo mające ustalić tożsamość martwej dziewczyny odnalezionej 4 stycznia w lesie w Dąbrowie Biskupiej.

  Śledczy nieoficjalnie przyznają, że może to być ciało poszukiwanej od 8 grudnia 14-letniej Eweliny Skwary. Jednak nie potwierdza tego Wojciech Fabisiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku, która prowadzi sprawę: - Nie będę spekulował. Ostatecznie tożsamość odnalezionej martwej kobiety poznamy dopiero dzięki badaniu DNA. Będą one znane przed końcem miesiąca - tłumaczy Fabisiak.

  Tymczasem w ubiegły piątek, rzecznik włocławskiej prokuratury zapowiadał, że wyniki będą ujawnione w ciągu dziesięciu dni. Jak dotąd, nie ma również żadnych wniosków z przeprowadzonej sekcji zwłok dziewczyny. Badanie, na zlecenie prokuratury we Włocławku przeprowadzili biegli tamtejszego zakładu medycyny sądowej.

  Przypomnijmy, że Ewelina Skwara, mieszkanka Służewa w powiecie aleksandrowskim, zaginęła rano, w drodze do szkoły. W jej poszukiwania zaangażowani była policja, straż pożarna. Dziewczynki szukali też jej bliscy i mieszkańcy Służewa.

  Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, wójt Aleksandrowa Kujawskiego i jeden z mieszkańców wyznaczyli specjalne nagrody za pomoc w odnalezieniu 14-latki. Na człowieka, który wskazałby miejsce pobytu dziewczynki, czeka 11 tys. zł.

  Źródło: Gazeta Pomorska

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo