Energa Pekpol w sparingu bez dwóch kluczowych zawodników. Zobacz zdjęcia i wideo

Siatkarze Energi Pekpolu rozegrali całkiem niezłe zawody.
Siatkarze Energi Pekpolu rozegrali całkiem niezłe zawody. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpolu w czwartkowy wieczór w hali im. Arkadiusza Gołasia pokonali w sparingowym meczu Ślepsk Suwałki 3:2.

Energa Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki

Przed meczem obie drużyny umówiły się na rozegranie pięciu setów bez względu na wynik.
- Skoro już mamy możliwość sparowania, to trzeba ją wykorzystać - podkreślał prezes klubu Stanisław Nowaczyk.

Biało-czerwoni wygrali po zaciętej walce spotkania z niżej notowanym zespołem w ligowej tabeli, który przygotowuje się do spotkań fazy play-off z BBTS Bielsko-Biała. Nasz zespół przez meczami z Banimexem Będzin został poważnie osłabiony.
- Ze względu na chorobę nie trenują z nami Karol Szczygielski i Artur Jacyszyn - poinformował trener Andrzej Dudziec.

Jak się okazuje Karol Szczygielski powróci do treningów tuż po przerwie świątecznej. Niestety sytuacja zdrowotna Artura Jacyszyna jest bardziej poważna. Po przebytej wirusowej chorobie zawodnik ma problemy z kolanami i jego udział w kolejnych meczach fazy play-off jest poważnie zagrożony.
- Być może Artur Jacyszyn nie zagra już do końca sezonu, ale jest jeszcze szansa, że do nas wróci - mówi trener Andrzej Dudziec. - Jeśli chodzi o mnie to jestem spokojny, bo wywalczyliśmy w tym sezonie już dużo i zajęliśmy trzecie miejsce w sezonie zasadniczym, co jeszcze przed rozgrywkami wydawało się mało realne.

W czwartkowym sparingu Energa Pekpol wyszedł w ustawieniu: Grzegorz Pietkiewicz, Jan Król, Maciej Krzywiecki, Grzegorz Białek, Tomasz Stańczuk, Dawid Siwczyk, Adrian Mihułka (libero). W kolejnych setach szansę gry dostali Maciej Naliwajko i Cezary Stanisławajtys.

Energa Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 3:2 (17:25, 25:21, 14:25, 25:13, 15:10)