Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Służby Cywilnej. Pracownicy cywilni mazowieckiego garnizonu policji zostali odznaczeni w Radomiu 16.02.2024

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Z okazji obchodzonego 17 lutego Dnia Służby Cywilnej wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski i komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec wręczyli odznaczenia pracownikom mazowieckiego garnizonu.

W poprzednich latach Dzień Służby Cywilnej obchodzony był 11 listopada, jednak od tego roku święto ma nową datę - 17 lutego. Nowy termin wprowadzony art. 23a ustawy o służbie cywilnej, jest nawiązaniem do uchwalonej 17 lutego 1922 r. ustawy o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza, całościowa regulacja, dotycząca korpusu urzędniczego.

W piątek 16 lutego, przededniu święta, w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski wraz z komendantem wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem podziękowali i złożyli wszystkim pracownikom służby cywilnej najlepsze życzenia - w mazowieckim garnizonie Policji pracuje aż 1336 osób. Święto było też okazją do odznaczenia wyróżniających się pracowników.

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 26 pracowników mazowieckiego garnizonu Policji

Złoty medal za długoletnią służbę otrzymali:

Marek Kowalczyk – spec. zespołu ds. statystyki przestępczości wydziału doch.-śledczego KMP w Siedlcach, Barbara Lis - kierownik sekcji wydatków osobowych wydziału finansów KWP, Anna Molga – koordynator zespołu funduszy pomocowych KWP, Iwona Ozdoba z wydziału kryminalnego KPP w Przysusze, Włodzimierz Płocharczyk – z zespołu finansów i zaopatrzenia KPP w Makowie Mazowieckim, Barbara Rosiak z wydziału kryminalnego KPP w Żurominie, Beata Wójtowicz – specjalista wydziału inwestycji i remontów KWP oraz Anna Ziomek – starszy referent w wydziale wspomagającym KPP w Garwolinie.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę zostali wyróżnieni:

Aneta Antośkiewicz – starszy inspektor zespołu ds. komunikacji społecznej KMP w Ostrołęce, Paweł Bujski - zastępca naczelnika wydziału transportu KWP, Anna Ciesielska – inspektor zespołu finansów i zaopatrzenia KPP w Żyrardowie, Bożena Godlewska z zespołu kadr i szkolenia KPP w Pułtusku, Monika Jastrzębska – kierownik referatu ogólnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej, Katarzyna Kamińska z zespołu organizacji służby oddziału prewencji Policji w Płocku, Renata Kopcińska – starszy inspektor w wydziale postępowań administracyjnych KWP, Monika Murawska – starszy technik wydziału kryminalnego KPP w Płońsku, Katarzyna Olkowska – inspektor wydziału kryminalnego KPP w Makowie Mazowieckim, Barbara Purzycka – referent w komisariacie policji w Chorzelach KPP w Przasnyszu, Aneta Wach – specjalista w wydziale wywiadu kryminalnego KWP oraz Aneta Ziemnicka – starszy inspektor zespołu kadr i szkolenia KPP w Białobrzegach.

Medal Brązowy za długoletnią służbę otrzymali:

Wojciech Grzyb – starszy inspektor w wydziale wspomagającym KMP w Radomiu, Magdalena Markowska - specjalista wydziału dw. z PG KWP, Renata Stępień – zastępca naczelnika wydziału inwestycji i remontów KWP, Katarzyna Trybuła – starszy referent wydziału konwojowego KWP, Krystyna Tybiszewska-Chamerska – specjalista wydziału finansów KWP oraz Ilona Walnik – starszy inspektor wydziału dw. z korupcją KWP.

Dziękuję i kłaniam się nisko, bo dzięki waszej pracy policjanci mazowieccy lepiej i skuteczniej mogą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Życzę zdrowia, awansów, podwyżek, które są bardzo ważnym elementem. Życzę spełnienia prywatnych marzeń i wszystkiego dobrego. Bardzo państwu dziękuję

- powiedział komendant wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

To jest dla mnie wyjątkowy dzień i chciałem osobiście podziękować wszystkim państwu tym, których często nie widać na zewnątrz, którzy ciężko pracują, na rzecz tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej, bo taki jest główny cel funkcjonowania i działania Policji. Chciałem podziękować państwu za te lata pracy i dalszej, mam nadzieję, pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Cieszę się, że miałem możliwość osobistego wręczenia Państwu odznaczeń

- powiedział wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski.

W uroczystości wzięli udział także: zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu: insp. Piotr Janik, insp. Jerzy Sztuc i insp. Paweł Herbuś, Maurycy Witkowski – wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji, kapelan mazowieckiej komendy – ks. Jarosław Rożek oraz kadra kierownicza KWP i mazowieckiego garnizonu Policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki