Dzień Mody Patriotycznej w małkińskim przedszkolu [ZDJĘCIA]

  Dzień Mody Patriotycznej w małkińskim przedszkolu [ZDJĘCIA]

  Hanna Chromińska

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Dzień Mody Patriotycznej w małkińskim przedszkolu [ZDJĘCIA]
  1/25
  przejdź do galerii
  Krakowiacy i górale, rycerze, żołnierze, a także jeden król przechadzali się po czerwonym dywanie w ramach Dnia Mody Patriotycznej.
  W oczekiwaniu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości małkińskie przedszkolaki biorą udział w zajęciach pod wspólną nazwą „Tydzień Patriotyzmu”. Przygotowany przez Wiolettę Malec, Aleksandrę Maleńką, Ewę Tyszko i Dorotę Wróbel program „Tygodnia patriotyzmu” stwarza okazję do wspólnego świętowania zbliżającego się święta. Przedszkolaki wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczą w warsztatach, pokazach i zajęciach o tematyce patriotycznej.

  6 listopada w przedszkolu odbył się pokaz mody patriotycznej. Rodziców poproszono o przygotowanie strojów nawiązujących do historii, kultury i barw narodowych Polski. Zadanie zostało potraktowane bardzo poważnie – wszystkie Jeżyki, Żabki, Niedźwiadki, Biedronki, Pszczółki, Wiewióreczki, Zajączki i Motylki wyglądały tego dnia po prostu wspaniale. Wśród kostiumów przygotowanych na Dzień Mody Patriotycznej dominowały stroje biało-czerwone oraz militarne (z różnych epok). Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe - krakowskie, kurpiowskie i góralskie.

  Jak na prawdziwym pokazie mody 170 modelek i modeli demonstrowało swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem. Najmłodszy model (w wojskowej czapce) liczył zaledwie 2,5 roku, najstarsza modelka prezentowała damski strój z okresu 20-lecia międzywojennego. Podziwiający pokaz opiekunowie i rodzice nagodzili występujących w nim przedszkolaków gorącymi brawami.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo