MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor MDK w Makowie Mazowieckim odwołana ze stanowiska

Beata Dzwonkowska
Burmistrz wydał w tej sprawie oświadczenie. W grudniu konkurs na nowego dyrektora

Burmistrz Tadeusz Ciak wydał oświadczenie w związku z odwołaniem Bożeny Pawłowskiej z funkcji dyrektora MDK:

Zgodnie z art. 8 ust. 4 ustawy z 31.08.2011r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw dyrektorzy samorządowych instytucji kultury powołani przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy na czas nieokreślony pozostają na zajmowanym stanowisku nie dłużej niż 3 lata od dnia wejścia w życie ustawy.

Zgodnie z tym zapisem poprzedni burmistrz Janusz Jankowski zobowiązany był najpóźniej do września 2014 roku powołać p. Bożenę Pawłowską na dyrektora Miejskiego Domu Kultury, na kadencję trwającą od 3 do 7 lat. W celu przywrócenia obowiązującego stanu prawnego, musiałem podjąć decyzję o odwołaniu p. Pawłowskiej z funkcji dyrektora.

Pani Pawłowska pozostaje nadal w stosunku pracy z Miejskim Domem Kultury, zgodnie z umową zawartą 4 stycznia 1993 roku. Zgodnie z zapisami wyżej wymienionej ustawy na początku grudnia zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora MDK. Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg pracy zawodowej p. Bożeny Pawłowskiej mniemam, że może ona być bardzo poważnym kandydatem na to stanowisko, jeśli oczywiście przystąpi do konkursu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki