MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie ważne inwestycje w Makowie Mazowieckim: będzie sala sportowa i winda. Gdzie? Przeczytaj szczegóły

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W poniedziałek 20.05.2024 starosta makowski Mirosław Augustyniak, wicestarosta Agnieszka Dąbrowska-Kot oraz skarbnik powiatu Irena Grabowska w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej podpisali umowy na dofinansowanie dwóch ważnych inwestycji ze środków PFRON.

W Makowie Mazowieckim zostaną zrealizowane dwie ważne inwestycje:

  • sala sportowa wraz z zapleczem połączona łącznikiem ze szkołą. Na tę dwuletnia inwestycję Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy otrzymał ponad 2,2 mln zł.
  • likwidacja barier architektonicznych poprzez wymianę dźwigu osobowego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Makowie Mazowieckim. Na te inwestycję przeznaczono 66 tys. zł.

Dzięki sali sportowej uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim zyskają przestrzeń do zajęć sportowych i rehabilitacyjnych, sale sensoryczną oraz szatnie. Nowa sala pozwoli na pełne wykorzystanie posiadanego sprzętu. Wykwalifikowana kadra umożliwi najwyższy poziom zajęć i wesprze aktywne uczestnictwo w życiu społeczności szkolnej. Dodatkowo zachęci do aktywności fizycznej, dzięki możliwości organizowania różnego rodzaju zajęć i spotkań o charakterze sportowym i nie tylko

- podaje Starostwo Powiatowe w Makowie Maz.

Realizacja projektu wymiany dźwigu w DPS pozwoli na zapewnienie wolnych od barier budynków, samodzielne i swobodne poruszanie się po nim oraz korzystanie z oferowanych zajęć w ramach prowadzonej rehabilitacji i terapii zajęciowej. Pozwoli na utrzymywanie kontaktów z innymi mieszkańcami oraz nawiązywanie nowych

- dodaje starostwo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki