MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cyk. Dzień Strażaka 2022. Strażacy świętowali 15.05.2022. Zdjęcia

Kazimierz Żyra
Strażacy swoje święto obchodzą 4 maja. W gminie Czarnia uroczystość zaplanowano jednak dopiero na niedzielę 15 maja. Wszystko to za sprawą remontu budynku strażnicy w Cyku. W tej miejscowości według harmonogramu miał odbyć się Dzień Strażaka.

Stara, drewniana remiza doczekała się wymiany dachu oraz nowej przybudówki w postaci wiaty. Remont przeprowadzony został przez mieszkańców Cyku. Efekty prac remontowych strażacy-ochotnicy z innych jednostek mogli podziwiać dopiero po mszy św., która odbyła się w kościele parafialnym w Czarni. Do świątyni strażacy z terenu gminy weszli w towarzystwie miejscowej orkiestry dętej. Przed ołtarzem ustawił się poczet sztandarowy OSP w Czarni. Strażacy czytali podczas nabożeństwa fragmenty Ewangelii, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta.

Po mszy św. strażacy ze wszystkich czterech jednostek oraz zaproszeni goście udali się do Cyku. W tym roku liczba gości była imponująca. Uroczystość miejscowych strażaków-ochotników swoją obecnością zaszczycili m.in. radny sejmiku wojewódzkiego i wiceprezes zarządu wojewódzkiego OSP Mirosław Augustyniak, radny sejmiku wojewódzkiego i kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, komendant miejski PSP w Ostrołęce st. bryg. Grzegorz Pragacz, prezes zarządu powiatowego OSP w Ostrołęce Janusz Głowacki, wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski, przewodniczący Rady Gminy w Czarni Krzysztof Kurzyński. Przybyli również byli wójtowie gminy- Czesław Jurga i Stanisław Pyśk.

Mistrzami ceremonii byli: prezes ZG ZOSP Witold Kuczyński i sołtys Cyku Anna Wielechowska- Rochniak.
Podczas uroczystości odznaczeniami i odznakami uhonorowano wyróżniających się strażaków. Zaproszeni goście wręczali srebrne i brązowe medale „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznaki „Strażak wzorowy” i „Za wysługę lat”. Specjalne podziękowania przygotował prezes Kuczyński. Potem były przemówienia zaproszonych gości. Wszyscy mówcy dziękowali strażakom za ich służbę i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Podkreślali fakt, że w tak małej gminie członkami jednostek OSP jest ponad 120 strażaków-ochotników. Niejednokrotnie są oni liderami lokalnej społeczności i animatorami życia kulturalnego.

Po zakończeniu części oficjalnej prezes OSP w Cyku Edward Krajza zaprosił wszystkich strażaków i zaproszonych gości na obiad w specjalnie przygotowanym namiocie.

Zobacz inne aktualności z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki