MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chmielnik i Osiek będą mieć nowe obwodnice - powstaną w ramach programu "100 obwodnic"

js
123rf
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził programy inwestycji obwodnic Osieka i Chmielnika. Jak donosi Onet.pl, wpisują się one w szeroki plan zadań z regionu świętokrzyskiego, który ma być realizowany na drogach krajowych w ramach programu budowy 100 obwodnic.

W przypadku Chmielnika inwestycja jest planowana po zachodniej stronie miasta w ciągu dróg krajowych nr 73 i 78. Początek obwodnicy znajdzie się na włączeniu do nowego ronda – tam rozpoczyna się wschodnia obwodnica Chmielnika. Dla Onetu o inwestycji wypowiedziała się Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Podstawowym celem budowy obwodnicy Chmielnika jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu dróg krajowych. Inwestycja uwolni szybko rozbudowującą się miejscowość od problemów komunikacyjnych oraz poprawi jakość życia i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Nowa droga nr 78 jest ważnym połączeniem z aglomeracją śląską, droga krajowa nr 73 to istotne połączenie regionalne między Kielcami i autostradą A4 i województwem podkarpackim.

Obwodnica Osieka będzie wybudowana po stronie południowej miasta. Będzie to droga jednojezdniowa (o długości 3,2 km), pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej nr 79. Rzecznik kieleckiego GDDKiA tłumaczy:

Osiek przez lata stanowił tzw. wąskie gardło na tej trasie. Ostre zakręty uniemożliwiały sprawny i bezpieczny ruch drogowy w tym miejscu. Nowa inwestycja ułatwi podróże pomiędzy Sandomierzem a Krakowem.

Źródło: Onet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chmielnik i Osiek będą mieć nowe obwodnice - powstaną w ramach programu "100 obwodnic" - Gazeta Krakowska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki